رویترز: اکثر امریکایی‌ها ترامپ و هواداران جمهوری‌خواه او را تهدیدی برای دموکراسی می‌دانند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۷

چند روز پس از آن که جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق این کشور و متحدان جمهوری‌خواهش را تهدیدی برای ایالات متحده خواند، نظرسنجی تازه رویترز نیز نشان می‌دهد که ۵۸ درصد امریکایی‌ها معتقدند جنبش ترامپ بنیادهای دموکراتیک در امریکا را تهدید می‌کند.

جو بایدن اخیراً هواداران جنبش ترامپ را که با شعار «امریکا را دوباره عظمت ببخشید» معروف است، افراطی و تهدیدی برای دموکراسی امریکا خوانده بود.
در نظرسنجی رویترز نیز از چهار جمهوری‌خواه، یک تن آن معتقد است که جنبش ترامپ پایه‌های دموکراسی در امریکا را تهدید می‌کند.
بایدن در سخنرانی در پنسیلوانیا، میدان اصلی نبرد انتخاباتی، از را‌ی دهندگان خواست در انتخابات میان‌دوره‌ای، جنبش ترامپ و افراط گرایی را رد کنند. رهبران جمهوری‌‌خواه، از جمله کوین مک کارتی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان سخنان جوبایدن را تفرقه‌افگنانه خوانده است.
در نظرسنجی رویترز نیز ۵۹ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که سخنرانی بایدن باعث ایجاد تفرقه در کشور خواهد شد.
رویترز می نویسد در حالی که ترامپ همچنان در میان جمهوری‌خواهان محبوبیت دارد، جایگاه او در درون حزب پس از حمله گروهی از حامیانش به ساختمان کنگره ایالات متحده آسیب دیده است.
نظرسنجی رویترز نشان می دهد که ۶۰ درصد جمهوری خواهان فکر نمی کنند جنبش ترامپ نماینده اکثریت حزب باشد.
بر اساس این نظرسنجی میزان محبوبیت بایدن همچنان پایین است. فقط ۳۹ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که عملکرد بایدن به عنوان رئیس جمهور را تایید می کنند.
این نظرسنجی برای دو روز به صورت آنلاین در سراسر امریکا راه اندازی شد و در آن ۱۰۰۳ بزرگسال، از جمله ۴۱۱ دموکرات و ۳۹۷ جمهوری خواه شرکت کردند.

جهان‌نما
خبرهای ساعت ۱۰ شب
آنجا که نور می‌درخشد

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید