خانواده شاهی بریتانیا اعلام کرد که پیکر الیزابت دوم شام دوشنبه در کنار شوهرش شاهزاده فلیپ در قلعه وینزر طی یک مراسم خصوصی دفن شد. در بیانیه رسمی خانواده سلطنتی آمده است: «ملکه در کنار دوک ادینبورگ در کلیسای یادبود جورج ششم به خاک سپرده شد.»

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

با مرگ ملکه الیزابت دوم که رکورددار طولانی‌ترین دوره سلطنت در بریتانیاست، گویی صفحه‌ای برای ورود به دوره دیگری از تاریخ بریتانیا و حتی جهان ورق زده شد. دوره‌ای که در آغاز آن، چارلز سوم، فرزند اول ملکه الیزابت، سرانجام بر تخت پادشاهی نشست.

جمعه ۱۴۰۱/۰۶/۱۸

سخنگوی بانک مرکزی کانادا اعلام کرد که تصویر الیزابت دوم، ملکه بریتانیا سال‌ها بر روی پول کانادا باقی خواهد ماند. پل بادرشر می‌گوید اسکناس‌های ۲۰ دالری فعلی با تصویر ملکه الیزابت قرار است برای سال‌ها در کانادا در گردش باشد و هیچ الزام قانونی برای تغییر آن وجود ندارد.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۷

همزمان با ادای احترام رهبران کشورهای جهان به درگذشت ملکه بریتانیا، آژانس باختر، خبرگزاری طالبان، خبر درگذشت او را با یک عکس دستکاری شده و توهین آمیز در توییتر نشر کرد. در این عکس، ملکه با دو دندان برآمده و لکه‌های خون بر پیراهنش، به عنوان زنی خونخوار به تصویر کشیده شده است.

بایگانی

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو