وزیر خارجه ایران به سایت المانیتور گفت که تصاویر لت و کوب معترضان ساختگی است و جمهوری اسلامی "دموکراسی کامل" دارد. حسین امیرعبداللهیان با اغتشاشگر خواندن معترضان ادعا کرد که بیشتر قربانیان اعتراض‌های اخیر "به دست اغتشاشگران" کشته شده‌اند.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۳

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید که این اتحادیه «تمام گزینه» هایش را در واکنش به قتل مهسا امینی و پاسخ نیروهای امنیتی به اعتراضات، بررسی خواهد کرد. در عین حال، به نقل از دیپلومات‌های اروپایی گفته شده که این اتحادیه به دنبال وضع تحریم‌ها بر جمهوری اسلامی است.

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۳

در جریان یک هفته گذشته، شمار هشتگ‌های #مهسا_امینی در توییتر از مرز ۸۰ میلیون عبور کرد. پس از کشته شدن مهسا امینی، زن جوان ۲۲ ساله کُرد ایرانی به‌دست پولیس جمهوری اسلامی، کاربران توییتر و شهروندان ایران و شماری از چهره‌های برجسته هنری و اجتماعی به مرگ او واکنش نشان داده‌اند.

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

در ادامه حمایت هنرمندان از اعتراض‌های ضد حکومتی در ایران، اصغر فرهادی، کارگردان مطرح سینما و برنده جایزه اسکار از همه سینماگران و روشنفکران در سراسر دنیا خواست که از اعتراضات مردم ایران حمایت کنند. او با انتشار ویدیویی، حمایت از زنان و معترضان ایران را مسئولیت انسانی خواند.

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

گروه «بختک» در یک حمله سایبری به زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سرور‌های «آستان قدس رضوی» در ایران، قسمتی از اطلاعات محرمانه اتوماسیون اداری آن را منتشر کرد. گروه هکری انانیموس هم در چند روز گذشته چندین وب‌سایت‌ جمهوری اسلامی را هک کرده است.

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۰۱

احمد وحیدی وزیر داخله ایران گفته است که "نتیجه بررسی‌های مختلف درباره مهسا امینی نشان می‌دهد که ضرب و شتمی صورت نگرفته و شکستگی جمجمه در کار نبوده است." مرگ مهسا امینی در بازداشت پولیس تهران به اعتراضات گسترده در ایران دامن زده است. معترضان گشت ارشاد را عامل فوت او می‌دانند.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

همزمان با ادامه اعتراض‌های گسترده در ایران، گزارش‌ها حاکیست که حکومت جمهوری اسلامی شبکه اجتماعی اینستاگرام را در این کشور "فیلتر کرده است." طبق گزارش‌ها خدمات انترنت نیز در شماری از شهرهای ایران دچار اختلال شده. مقام‌های رسمی حکومت ایران در این مورد اظهار نظر نکرده‌اند.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

رئیس‌جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل بدون هیچ اشاره‌ای به اعتراض‌های چند روز اخیر در کشورش، از ترور قاسم سلیمانی گفت و آن را ظلمی به خاورمیانه خواند. ابراهیم رئیسی در حالیکه تصویر قاسم سلیمانی را در دست گرفته بود، افزود ما از طریق دادگاهی عادلانه به دنبال عدالت هستیم.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

همزمان با ادامه اعتراض‌های سراسری در ایران، "قتل مهسا امینی به دست پولیس مذهبی جمهوری اسلامی" واکنش جهانی را برانگیخته است. وزیر امور خارجه امریکا از دولت ایران خواست از آزار و اذیت سیستماتیک زنان دست بردارد و به معترضان اجازه دهد تا تظاهرات مسالمت‌آمیز خود را برگزار کنند.

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

همزمان با اوج‌گیری اعتراضات در ایران، و قطع و اختلال در خدمات اینترنتی، ایلان ماسک از ایده ارائه اینترنت رایگان ماهواره‌ای به مردم ایران توسط شرکت استارلینک حمایت کرد. او گفت که برای معافیت از تحریم ایران، از حکومت امریکا درخواست کمک خواهد کرد.

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۶

پس از مرگ مهسا امینی در اثر لت و کوب ماموران گشت ارشاد، وزیر داخله جمهوری اسلامی از بازداشت این دختر ایرانی دفاع کرد. احمد وحیدی گفت که مهسا امینی براساس رویه قانونی بازداشت شده بود و تاکنون گزارشی از لت و کوب او ندارند. مهسا امنیتی روز شنبه با حضور هزاران نفر به خاک سپرده شد.

بایگانی

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

خبرها
خبرها
خبرها

رادیو