کارگران مهاجر "۵۷۷ میلیارد یورو" در سال ۲۰۲۱ به خانواده‌های خود پول فرستاده‌اند

۱۴۰۱/۳/۲۷

صندوق توسعه بین‌المللی کشاورزی می‌گوید با وجود همه‌گیری کرونا، در سال ۲۰۲۱ کارگران مهاجر ۵۷۷ میلیارد یورو به خانواده‌های خود پول فرستاده‌اند.

به نوشته فیگارو، پول‌هایی که ۲۰۰ میلیون کارگر به خانواده های خود می‌فرستند همچنان منبع درآمد عظیمی برای کشورهای در حال توسعه است.

این آژانس سازمان ملل مستقر در رم برآورد می‌کند که بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۳۰ تمام این حواله‌ها می‌تواند به مبلغ تجمعی حدود ۵۱۵۰ میلیارد یورو برسد.

این حجم از پول دو برابر تولید ناخالص داخلی فعلی کل آفریقا خواهد بود.

خانواده‌ها در کشورهای با درآمد کم و متوسط به شدت به پول ارسال شده اعضای خانواده‌شان که در کشورهای دیگر مهاجر هستند متکی هستند.

در طول سال ۲۰۲۱ محدودیت‌های مسافرتی از جمله بسته شدن مرزها کارگران خارجی را مجبور کرده است که از تلفن همراه خود برای انتقال پول استفاده کنند.

نویسندگان گزارش صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی از افزایش ۴۸ درصدی انتقالات پول از طریق تلفن همراه خبر داده‌اند.

به گفته گیلبرت هونگبو رئیس صندوق توسعه بین‌المللی کشاورزی، دیجیتالی شدن نقل و انتقالات پولی به ویژه از طریق استفاده از تلفن همراه، یک فرصت عالی برای تقویت توسعه روستایی است.

در این میان قاره افریقا به تنهایی ۹۰ میلیارد یورو دریافت کرده است.

سهم حواله‌ها به منطقه اروپا و آسیای مرکزی به ۷۰ میلیارد یورو رسید. اما جنگ در اوکراین می‌تواند منجر به کاهش شدید این مبالغ شود که منبع حیاتی تامین مالی و رشد به ویژه برای کشورهای آسیای میانه است.

خبر ورزشی
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید