در پی نگرانی شهباز شریف مبنی بر فعالیت گروه‌های تروریستی در افغانستان، سفارت پاکستان در کابل می‌گوید ابراز نگرانی از سوی پاکستان نباید به عنوان دشمنی تلقی شود. اسد عباس، کاردار سفارت پاکستان به افغانستان اینترنشنال گفت که رهبری دو کشور باید نگرانی‌های خود را در میان بگذارند.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان در گفتگو با آسوشیتدپرس گفته طالبان هنوز توانایی لازم برای مقابله با گروه‌های افراطی را ندارند. پیشتر شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان در مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود که اسلام‌آباد نگران فعالیت گروه‌های افراطی از افغانستان است.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

منابع محلی در زابل می‌گویند دو کارگر معدن در پی رانش زمین در ولسوالی شهر صفای این ولایت جان باخته‌اند. به گفته منابع این رویداد روز سه‌شنبه زمانی رخ داده که کارگران در حال استخراج معدن کرومایت بودند. مسئولان محلی طالبان در زابل گفته که یک تن دیگر در این رویداد زخمی شده است.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

انتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا سه شنبه در دیدار با وزیر خارجه تاجیکستان در واشنگتن گفت که ایالات متحده بر «روابط عمیق با تمام دوستانش در آسیای میانه» کار می‌کند. همتای تاجیکستانی‌اش، سراج‌الدین مهر‌الدین بر امنیت منطقه‌، به خصوص نگرانی این کشور از ناحیه افغانستان تاکید کرد.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۵

طالبان اعلام کرده است که افراد این گروه یک ذخیره‌گاه سلاح و مهمات را در ولایت پنجشیر کشف و ضبط کرده‌اند. مسئولان طالبان در پنجشیر گفتند که این ذخیره‌گاه در جریان علمیات در کوهی در ولسوالی حصه اول این ولایت پیدا شده است. جبهه مقاومت ملی در پنجشیر درباره این ادعا چیزی نگفته است.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۵

در پی انتخابات سراسری روز یک‌شنبه در ایتالیا،‌ انتظار می‌رود برای نخستین‌بار یک زن بر کرسی نخست‌وزیری این کشور اروپایی تکیه زند. با این حال جورجیا ملونی، تنها زنی نیست که در زمانه ما کشور خود را رهبری می‌کند.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۵

پس از خودداری سرپرست نمایندگی افغانستان در سازمان ملل از سخنرانی در مجمع عمومی،‌ جایگاه افغانستان در مهم ترین اجلاس جهان، کمرنگ شد و در میان اظهارات حقوق بشری مقامات مدفون ماند. رهبران جهان آمدند و در سخنرانی‌های خود از مهمترین الویت‌ها و نگرانی‌های خود گفتند و رفتند.

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۴

ملا حبیب‌الله، وزیر معارف جدید گروه طالبان شروع به کار کرد. او جانشین نورالله منیر شده است. ملا حبیب‌الله در مراسم معارفه،‌ از آنچه اعتماد رهبر طالبان خواند تشکر کرد. منابع داخلی در گروه طالبان می‌گویند ملا حبیب‌الله سواد کافی ندارد. او پیشتر رئیس شورای ملاهای قندهار بوده است.

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۴

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می‌گوید که به بیش از دو هزار نفر از آسیب دیدگان زلزله پنجم سپتامبر در ولسوالی نورگل ولایت کنر، خیمه توزیع کرده است. این نهاد می‌گوید به‌طور مشترک با نهادهای امداد رسان در حال ارزیابی و کمک به خانواده‌های آسیب‌ دیده از این زمین‌لرزه است.

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۴

منابع محلی در پنجشیر می‌گویند که طالبان دوغیر نظامی کهن‌سال را در روستای کوهسار ولسوالی پریان این ولایت لت‌وکوب کرده‌اند. به گفته این منابع، فضل‌من‌الله و محمدالرحمان دو تن از بزرگان این روستا هستند که به‌دلیل پوشیدن کلاه پکول لت‌وکوب شده‌اند. طالبان تاکنون چیزی نگفته‌اند.

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۴

سفیر افغانستان در سریلانکا با اشاره به حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان، درباره تکرار حادثه ۱۱سپتامبر هشدار داده است. اشرف حیدری در نشریه نشنال‌اینترست نوشت اگر سازمان ملل، امریکا و ناتو برای کمک به احیای روند صلح افغانستان اقدام کنند، می‌توان از تکرار این حادثه جلوگیری کرد.

بایگانی

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

خبر ورزشی
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو