گروهی از سناتورهای امریکایی روز سه شنبه، ۹ قوس از دولت بایدن خواستند بیشتر به مشکل زباله‌های فضایی توجه کند و به تکه‌های باقیمانده از راکت آزمایش ضد ماهواره روسیه، واکنش نشان دهد. اخیرا روسیه با این آزمایش ۱۵۰۰ قطعه را در فضا، معلق و بی‌سرنوشت رها کرده است.

۱۴۰۰/۹/۱۱

۱۴۰۰/۹/۱۰

اتحادیه اروپا از طرحی حمایت کرده است که به گفته سازمان های مدافع پناهندگان، حقوق پناهجویان را زیرپا می گذارد. به موجب طرح کمیسیون اروپا، پناهندگان نمی‌توانند در بسیاری از مناطق مرزی پولند، لیتوانیا و لتویا درخواست پناهندگی بدهند.

۱۴۰۰/۹/۱۰

مقامات آلمان اعلام کردند که روز چهارشنبه نزدیک یک ایستگاه قطار در شهر مونشن، یک بمب برجا مانده از جنگ جهانی دوم منفجر شد. به گزارش رسانه‌های آلمان، دست کم سه نفر در این انفجار زخمی شدند و حال یکی از آن‌ها وخیم است. تمام مسیرهای رفت و برگشت این ایستگاه قطار به تعلیق درآمده است.

۱۴۰۰/۹/۱۰

نماینده آمریکا برای افغانستان گفته در دیدار با طالبان از آن‌ها خواسته شده به تعهد خود برای عفو عمومی پایبند باشند و نیروهایشان را که مرتکب قتل و کشتار هستند مورد بازخواست قرار دهند. آمریکا همچنین تاکید کرده از افغان‌ها حمایت می‌کند، اما دارایی‌ها در اختیار طالبان قرار نمی‌گیرد.

۱۴۰۰/۹/۱۰

به گزارش رسانه هندی ANI، نیروهای امنیتی هند صبح امروز (چهارشنبه ۱۰ قوس) دو تن از حامیان پاکستان را در جامو و کشمیر کشتند. هند این افراد را «تروریست» معرفی کرده. مقامات هند می‌گویند پس از تسلط طالبان بر افغانستان، فعالیت افراط‌گرایان حامی پاکستان در جامو و کشمیر تشدید شده است.

۱۴۰۰/۹/۱۰

کارمندان پیشین بانک مرکزی و وزارت تجارت و صنایع افغانستان در دادخواستی از دانشگاه هاروارد آمریکا خواسته‌اند که اجمل احمدی، سرپرست پیشین بانک مرکزی را اخراج کند. اجمل احمدی متهم به فساد گسترده در افغانستان است. او پس از سقوط کابل به آمریکا رفت و در این دانشگاه مشغول به کار شد.

۱۴۰۰/۹/۹

در حالیکه ایران و قدرت‌های عمده غربی و چین گفتگو روی بازگشت ایران به توافقات هسته‌ای موسوم به برجام را روز دوشنبه در ویانا آغاز کردند، اسرائیل می‌گوید که در صورت لزوم برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتمی به گزینه نظامی متوسل خواهد شد.

۱۴۰۰/۹/۷

یک سال پس از انتخاباتی که به خشونت و سقوط حکومت در قرقیزستان انجامید، روز یکشنبه مردم بار دیگر پای صندوق‌های رای می‌روند. انتظار می‌رود متحدان سدیر جباروف، رییس‌جمهور با کسب کرسی‌های بیشتر در این انتخابات کنترل او را بر این کشور آسیای میانه محکم‌تر کنند.

۱۴۰۰/۹/۴

عبدالغنی برادر معاون رئیس‌الوزرای طالبان در دیدار با تاکاشی اوکادا، سفیر جاپان گفت توکیو می‌تواند سفارت خود را در کابل باز کند و نگران مسائل امنیتی نباشد.او گفت امنیت سفارت و دیپلومات‌های جاپان را در افغانستان تضمین می‌کند.اوکادا گفته بود بازگشایی سفارت مشروط به تامین امنیت است.

۱۴۰۰/۸/۲۳

پولیس فدرال امریکا با انتشار بیانیه‌ای تأیید کرده است که هکرها با استفاده از آسیب‌پذیری نرم افزاری، در شبکه داخلی این سازمان رخنه کرده، اما به اطلاعات شخصی کارمندان این سازمان دست نیافته‌اند. هک شدن شبکه‌ها به یک دردسر امنیتی برای سازمان‌های دولتی و تجاری امریکا تبدیل شده است.

۱۴۰۰/۸/۲۲

یک شاهد عینی و بازداشت شده در اعتراضات عقرب ۹۸ ایران در محکمه مردمی لندن گفت حدود ساعت ۴ صبح تحویل پولیس «آگاهی» شدند و در بازداشت آنها را برهنه می‌کردند و می‌زدند. او افزود: بعد از بازداشتگاه منتقل شدیم بدون اینکه آب یا غذا به ما بدهند و هر بار بدون دلیل ما را مدام کتک می‌زدند.

بایگانی

پربیننده‌ترین‌ها