شیخ یوسف قرضاوی، روحانی ارشد مسلمان، رهبر معنوی اخوان‌المسلمین و مدافع بهار عربی، روز دوشنبه در سن ۹۶ سالگی درگذشت. قرضاوی در مصر به دنیا آمد اما بیشتر عمر خود را در قطر گذراند. او با حضور منظم در شبکه الجزیره به یکی از شناخته شده‌ترین و با نفوذترین روحانی در جهان عرب تبدیل شد.

۱۴۰۱/۷/۴

۱۴۰۱/۷/۴

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه فرمانی را امضا کرد که به موجب آن به ادوارد اسنودن پیمانکار سابق اداره امنیت ملی امریکا تابعیت روسیه اعطا می‌شود. اسنودن پس از افشای پرونده‌های محرمانه در سال ۲۰۱۳ که عملیات نظارتی گسترده داخلی و بین‌المللی امریکا را فاش کرد، به روسیه پناهنده شد.

۱۴۰۱/۷/۴

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای اوکراینی سامانه پیشرفته دفاع هوایی(NASAMS) را از ایالات متحده دریافت کردند. کی‌یف از دیرباز به دنبال این سیستم راکتی پیشرفته بود که ماه گذشته درخواست ارسال آن به این کشور از سوی واشنگتن تایید شد.

۱۴۰۱/۷/۳

همزمان با تشدید بحران اقتصادی پاکستان، مفتاح اسماعیل، وزیر مالیه این کشور استعفای خود را اعلام کرد. اقتصاد پاکستان با پیامدهای ویرانگر سیلاب‌های اخیر و افزایش تورم و بدهی دست و پنجه نرم می‌کند. اسماعیل پنجمین وزیر مالیه پاکستان است که در کمتر از ۴ سال از مقامش کنار می‌رود.

۱۴۰۱/۷/۳

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید که این اتحادیه «تمام گزینه» هایش را در واکنش به قتل مهسا امینی و پاسخ نیروهای امنیتی به اعتراضات، بررسی خواهد کرد. در عین حال، به نقل از دیپلومات‌های اروپایی گفته شده که این اتحادیه به دنبال وضع تحریم‌ها بر جمهوری اسلامی است.

۱۴۰۱/۷/۳

دفتر روابط عامه ارتش پاکستان روز یکشنبه، ۳ میزان تایید کرد که در یک انفجار ماین کنار جاده دو نیروی نظامی این کشور در وزیرستان کشته شدند. رسانه‌های پاکستانی هم گزارش دادند که شب‌گذشته در منطقه گومبت ولسوالی کوهات ایالت خیبر‌پختونخوا، یک افسر پولیس توسط افراد مسلح کشته شده است.

۱۴۰۱/۷/۳

وزارت خارجه پاکستان می‌گوید تا کنون ۱۲۴ پرواز حامل محموله‌های کمکی از کشورها و سازمان‌های بشردوستانه برای سیل زدگان این کشور، به اسلام‌آباد رسیده است. امارات متحده عربی و امریکا به ترتیب با ۴۱ و ۲۱ پرواز، بیشترین پروازها را برای رساندن اقلام کمکی به پاکستان انجام داده‌اند.

۱۴۰۱/۷/۲

در ادامه حمایت هنرمندان از اعتراض‌های ضد حکومتی در ایران، اصغر فرهادی، کارگردان مطرح سینما و برنده جایزه اسکار از همه سینماگران و روشنفکران در سراسر دنیا خواست که از اعتراضات مردم ایران حمایت کنند. او با انتشار ویدیویی، حمایت از زنان و معترضان ایران را مسئولیت انسانی خواند.

۱۴۰۱/۷/۲

گروه «بختک» در یک حمله سایبری به زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سرور‌های «آستان قدس رضوی» در ایران، قسمتی از اطلاعات محرمانه اتوماسیون اداری آن را منتشر کرد. گروه هکری انانیموس هم در چند روز گذشته چندین وب‌سایت‌ جمهوری اسلامی را هک کرده است.

۱۴۰۱/۷/۲

وزارت صحت قرقیزستان روز شنبه ۲ میزان اعلام کرد که ۶۲ نفر از شهروندان این کشور در درگیری‌های مسلحانه اخیر با تاجیکستان کشته شده‌اند. قرقیزستان پیش از این آمار کشته‌شدگان خود را ۵۹ نفر گزارش داده بود. تاجیکستان هم می‌گوید بیش از ۴۰ نفر از شهروندانش در این درگیری کشته شدند.

۱۴۰۱/۷/۲

کاخ سفید می‌گوید که همه‌پرسی پیوستن چهار منطقه تحت کنترول مسکو در اوکراین را هرگز به رسمیت نخواهد شناخت. رئیس‌جمهور امریکا این همه‌پرسی را ناقض قوانین بین‌المللی دانست و در بیانیه‌ای اعلام کرد که هرگز خاک اوکراین را "به عنوان هیچ چیزی مگر بخشی از اوکراین" به رسمیت نمی‌شناسد.

بایگانی

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

گفت‌وگوی ویژه
قهرمانان کوچک
پیشه‌ور - فصل دوم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو