طالبان اولین عملیات قلب را موفقانه انجام دادند

پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۸

مولوی تراب‌الدین حقانی، رئیس اداره امرباالتخریب طالبان امروز به رسانه‌ها اعلام کرد که جراحان طالبان اولین عملیات قلب را در کابل انجام دادند. آقای حقانی افزود که جراحان طالبان توانستند با تکنولوژی سنبه و چکش قلب کابل را که به علت فرار اشرف غنی شکسته بود از جا بر کند.

حقانی هر نوع قلب را مخالف شرع و آموزه‌های اسلام دانست و تاکید کرد که هر کس در امارت اسلامی افغانستان از مغز و یا قلب استفاده کند طبق نر 34 قانون منع استفاده از اعضای نرم مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت (امارت اسلامی معتقد است که استفاده از کلمه "ماده" باعث تحریک محصلین حقوق می‌گردد و از این رو ماده‌های قانون را به نرهای قانون تغییر داده‌اند).

دکتور ملا عبدالرقیب ربانی، سرگروپ جراحان قلب در این عملیات، به آژانس خبری "حی علی خیرالعمل" که جدیداً در کابل شروع به کار کرده است گفت، "الحهحمدللا امارت اسلامی افغانستان اکنون این توانایی را دارد که بدون کمک کشورهای خارجی و با استفاده از امکانات دست داشته اسلامی خود هر نوع قلب را از جایش پایین کند." وی افزود که اگر کشورهای کفری مانند ناتو و آمریکا مانع مجاهدین امارت اسلامی نشوند، دکتوران مجاهد امارت اسلامی حتی آمادگی این را دارند که قلب‌های که در شهرهای پاریس، امستردام، مادرید، نیویورک و روم نصب هستند را نیز پایین بکشند.

مولوی حقانی به مردم افغانستان اطمینان داد که به زودی جای خالی قلب در میدان هوایی کابل با علامت "انگشت شهاده" پر خواهد شد. وی افزود که اداره هنرهای زیبای امارت اسلامی طرح انگشت شهادت را دیروز آماده کرده بود و قرار بود امروز میان کلمه I و Kabul نصب شود اما مجاهدین متوجه شدند که اداره هنرهای زیبا بجای انگشت شهاده یک انگشت اشتباهی دیگر را به طرف آسمان بلند کرده است. آقای حقانی افزود که اداره هنرهای زیبا بزودی طرح را اصلاح نموده و در جای درست آن نصب خواهد کرد.

ناگفته نماند که طالبان استفاده از علامت قلب را خلاف شرع می‌دانند و معتقدند که چنین علامتی جوانان را تشویق به منکرات می‌کند. اداره موقت طالبان طی مکتوبی از لابراتوارهای طبی و داکتران قلب افغانستان که در زمان حکومت قبلی از علامت قلب برای تبلیغ کاروبارشان استفاده کرده‌اند خواسته است که هر چه عاجل عکس قلب‌ها را پایین کنند و به جایش از انگشت شهاده برای تبلیغ دکانداری خود استفاده کنند. در مکتوب همچنین تشریح شده که جوانان اگر واقعاً با همدیگر عشق می‌ورزند و می‌خواهند این عشق را با علامتی ابراز کنند، طالبان در این قسمت هیچ مشکلی ندارند. آن‌ها نیز می‌توانند از انگشت شهاده استفاده کنند. جامعه مدنی افغانستان از این طرح طالبان با اصطلاح اوه شیت! استقبال کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها