دو عضو مجلس امریکا پس از صحبت با احمد مسعود: از مقاومت مسعود قدردانی می‌کنیم

۱۴۰۰/۷/۱

دو عضو مجلس ایالات متحده امریکا، مایک والتز عضو کانگرس و لیزی گراهام سناتور، با نشر اعلامیه‌ای از صحبت با احمد مسعود خبر می‌دهند و از مقاومت او در برابر طالبان قدردانی می‌کنند. این دو عضو مجلس در اعلامیه مشترک می‌گویند طالبان در میان مردم افغانستان محبوبیت و جایگاه ندارند.

در اعلامیه مشترک این دو عضو مجلس آمده است: «از صحبت با احمد مسعود، که جبهه مقاومت ملی را رهبری می‌کند، به خود می‌بالیم و افتخار می‌کنیم. ما از تعهدی که او نسبت به مقاومت در برابر رفتار خشن طالبان دارد و برای دفاع از حقوق بشری و آزادی مردم برخاسته است، قدردانی می‌کنیم».

در اعلامیه به نقل از این دو عضو مجلس آمده است: «پس از صحبت با او برای ما روشن شد که طالبان افغان در هیچ‌جای کشور از محبوبیت برخوردار نیستند. کابینه و نیروهای آنان متشکل از اعضای القاعده و سایر گروه های تروریستی است».

در این اعلامیه آمده است که به نفع امریکا است تا جلو مشروعیت یافتن طالبان را بگیرد. همچنان این دو عضو مجلس از رییس جمهور جو بایدن نیز خواسته اند تا در برابر تلاش هایی که منجر به به‌رسمیت‌شناخته‌شدن طالبان می‌شود، مقاومت کند و جلو نمایندگی این گروه در سازمان ملل متحد را بگیرد.

پربیننده‌ترین‌ها