طنز سیاسی؛ نانوایی‌ها بسته شود! گرسنگان از دیدن نان تحریک می‌شوند

پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۰۸

طالبان در حکم تازه‌ای به نانوایی‌ها و کلوچه فروشی‌های شهر دستور داده تا دکان‌هایشان را ببندند زیرا گرسنگان شهر از دیدن نان، کلوچه و شیرینی تحریک می‌شوند. این گروه همچنان از کباب فروشی‌ها خواسته است که از این پس کباب‌های بدون بو بپزند تا باعث ترشح تیزاب معده فقرا نگردد.

طالبان این حکم را پس از آن صادر کرد که هزاران گرسنه در سطح شهر مقابل نانوایی‌ها جمع شدند و دسته‌جمعی آب دهن‌شان را قورت دادند.

ملا عبدالجبار حقانی، رئیس بازی‌های غیرمسلح کمیته المپیک دولت طالبان در گفتگویی با رسانه‌ها گفت که نانوایی‌های افغانستان نان غیراسلامی می‌پزند. وی یک نان دراز و یک نان گرد را به خبرنگاران نشان داد و گفت، "این نان لوله شما را به یاد چه می‌اندازد؟ این نان گرد ازبیکی نرم که در بین خود یک دایره دیگر دارد مثل چه هست؟" وی گفت که نانوایی‌های افغانستان دو هفته وقت دارند تا شکل جدیدی از نان، که گرد و لوله نباشد، را طراحی کنند و برای بررسی و تایید به وزارت اطلاعات و فرهنگ بفرستند.

آگاهان امور می‌گویند که کمیته‌ای در وزارت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر طالبان تشکیل شده تا شکل بادرنگ، مولی، زردک، بادنجان سیاه و کدو را به بحث گیرد. از آنجا که شکل این سبزیجات برای عده‌ای تحریک‌کننده تشخیص شده، طالبان در نظر دارد تا فروش آن‌ها را منع کند و یا به دکاندارن دستور دهد که سبزی‌های لوله را بصورت قطعه‌قطعه بفروشند. رئیس نهی‌ازمنکر طالبان گفته است با کسی که شکل بادرنگ و مولی را تحریک‌کننده درست کرده برخورد قانونی خواهد کرد.

وضع قیودات جدید دولت طالبان باعث تحریک سازمان ملل شده و آنتونیو گوترش، دبیر کل این سازمان از طالبان خواسته است که به حقوق ترکاری احترام بگذارد. وی هشدار داد که اگر طالبان از تحریک‌شدن دست نکشند و با دیدن زن و عطر و کفش پاشنه‌بلند و چرب جانسون اند جانسون تحریک شوند، کشورهای جهان آن‌ها را به رسمیت نخواهند شناخت. ذبیح‌الله مجاهد سخنان آقای گوترش را دخالت در امور داخلی افغانستان دانست و از او خواست که مردم افغانستان را بیشتر تحریک نکند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها