مقامات پاکستانی از پیروزی تیم ملی کریکت افغانستان در برابر اسکاتلند ابراز خوشحالی کردند

۱۴۰۰/۸/۳

مقامات پاکستانی که به عنوان مهم‌ترین حامی طالبان شناخته می‌شود، از پیروزی تیم کریکت افغانستان در بازی ۲۰ آوره در برابر اسکاتلند، ابراز خوشحالی کردند.
صادق خان، نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان، به تیم کریکت افغانستان آفرین گفت و این برد را «پیروزی بزرگ» خواند.

منصور احمدخان، سفیر پاکستان در کابل برای تیم کریکت افغانستان در بازی‌های پیشرو آرزوی موفقیت کرد.تیم ملی کریکت افغانستان در مسابقات جهانی بیست آوره، تیم کریکت اسکاتلند را با تفاوت ۱۳۰ دوش برد و برای ششمین بار پیاپی تیم اسکاتلند را شکست داد.
تیم ملی کریکت این پیروزی را دو ماه پس از تسلط کامل طالبان بر افغانستان در حالی رقم زد که افغانستان با «بحران بشری و گرسنگی» روبه‌رو است و براساس آمار تازه سازمان جهانی غذا، نزدیک به ۲۳ میلیون نفر در افغانستان به غذای کافی دسترسی ندارد.
شهروندان صرف نظر از مهاجرت، بیکاری، فقر گسترده، محرومیت زنان از آموزش و کار از پیروزی چشم‌گیر تیم کریکت ابراز خوشحالی و اعلام حمایت کردند. طیف‌های متضاد سیاسی از مقامات ارشد طالبان تا رهبران پیشین حکومت با طعنه و کنایه به یکدیگر، پیام تبریکی منتشر کردند.
اعضای تیم ملی کریکت دو ماه پس از تسلط کامل طالبان بر افغانستان، در میدان مسابقه هنگام خواندن سرود ملی افغانستان گریستند و بیرق سه رنگ جمهوری اسلامی افغانستان را به اهتزار درآوردند. در داخل، ذبیح‌‌الله مجاهد، سخنگوی مرکزی طالبان از «کاخ ارگ» این پیروزی را به «هم‌وطنان» تبریک گفت و اشرف غنی پس از غیبت طولانی، در پیام تبریکی از دوبی گفت که این «ملت زنده است و هیچکس نمی‌تواند آن را به گروگان بگیرد.»

پربیننده‌ترین‌ها