یک کارگردان دنمارکی انیمیشینی در مورد زندگی یک پناهجوی افغان ساخته است

۱۴۰۰/۸/۳۰

جوناس راسموسن، کارگردان اهل دنمارک انیمیشنی در مورد سفر یک پناهنده افغان از زادگاهش به دنمارک ساخته است. راسموسن می‌گوید انیمیشن «فرار» را برای روایت داستان واقعی سفر دلخراش دوست دوران کودکی‌اش، امین به عنوان یک پناهنده افغان ساخته شده است.

این اثر هنری رازهای دردناکی که امین برای دهه‌ها با خود نگه داشته است را نمایش می‌دهد.

او می‌گوید برای روایت داستان امین نیاز به انیمیشن داشت تا بتواند داستان این پناهنده افغان را با حفظ هویت اصلی‌اش با دیگران شریک سازد. راسموسن می‌گوید او از این تکنیک برای پوشاندن هویت دوستش و بازسازی افغانستان دهه ۱۹۸۰ و مسکو در دهه ۱۹۹۰ استفاده کرد.
راسموسن برای اولین بار با امین - نام مستعار - در یک روستای کوچک در دانمارک آشنا شد. این زمانی بود که امین به تازگی توسط یک خانواده به سرپرستی گرفته شده بود. راسموسن می‌گوید او از همان وقت، در مورد داستان امین کنجکاو بود، «اما امین نمی‌خواست در مورد داستان خود صحبت کند.» سال‌ها بعد، راسموسن توسط یک شرکت انیمیشن دانمارکی استخدام شد و به دنبال داستان‌هایی برای ساختن انیمیشن‌هایش برآمد. در آن زمان راسموسن حس کرد که فرصت مناسب برای روایت سرگذشت امین فرا رسیده است.
این فیلمساز گفت تجربه‌های زندگی امین، وحشت‌هایی که خانواده او در طول فرار از کشورشان با آنها مواجه شدند و همجنس‌گرا بودن در جهان اسلام این اثر هنری را ساخته است.

پربیننده‌ترین‌ها