سپاه پاسداران ایران می‌خواست انتخابات امریکا را به آشوب بکشد

۱۴۰۰/۸/۳۰

دو روز پس از اینکه واشنگتن دو ایرانی را متهم به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کرد، اکنون شبکه ایران اینترنشنال به اسنادی دست یافته است که نشان می‌دهد چطور سپاه پاسداران، سازمان نظامی قدرتمند جمهوری اسلامی، به دنبال ایجاد اختلال در انتخابات امریکا و آشوب در این کشور بود.

به نقل از این شبکه، در برنامه شش مرحله‌ای سپاه قرار بود با حمله‌ای سایبری، ایمیل‌هایی به سران حزب جمهوری‌خواه و اعضای خانواده ترامپ فرستاده شود. همچنان، در ایمیل‌های جعلی از طرف سناتورهای امریکایی، با متهم ساختن حزب دموکرات به تقلب در انتخابات، ادعا می‌شد که امنیت سیستم انتخاباتی دچار اشکال شده است.

در چارچوب این برنامه، گروه هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی، با رخنه در سایت‌های خبری معروف می‌خواستند رای‌دهندگان جمهوری‌خواه را با این اطلاعات نادرست گمراه کنند که رای‌گیری پستی تقلبی است و برای حامیان بایدن، این خبر را قرار بود منتشر کنند که حامیان ترامپ قصد هک کردن انتخابات ۲۰۲۰ را دارند.

اسنادی اختصاصی ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که امریکا پس از شناسایی اعضای این شبکه وابسته به سپاه، شش عضو این شبکه را تحریم کرده است.

حکومت امریکا پیش از این روسیه را متهم به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ کرده بود که منجر به پیروزی دانلد ترامپ شد.

پربیننده‌ترین‌ها