گزارش رویترز: سراج‌الدین حقانی از تصفیه صفوف طالبان حمایت کرد

۱۴۰۰/۹/۲

سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله طالبان می‌گوید که تصفیه «افراد ناباب» از صفوف طالبان برای حفظ اعتبار این گروه لازم است. او از جنگجویان طالب خواست تا با کمیسیون تصفیه صفوف طالبان همکاری کنند.

به گزارش رویترز، حقانی در یک فایل صوتی که مقامات طالبان صحت آن را تایید کرده‌اند، اذعان داشت که «افراد سودجو و با شخصیت منفی» وارد صفوف این گروه شده‌اند.
پیش از این سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخله طالبان گفته بود که برخی افراد به نام طالبان مردم را آزار و اذیت کرده‌اند. همچنان، در شبکه‌های اجتماعی گزارش‌هایی در مورد قتل نیروهای پیشین قوای مسلح افغانستان به دست طالبان نشر شده است که مقامات این گروه، آن را تکذیب می‌کنند.

سراج حقانی از فرماندهان و جنگجویان طالب می‌خواهد که از «افراد ناباب» به خاطر روابط و رفاقت‌های شخصی حمایت نکنند. به گفته او، «آنچه برای ما مهم است، افرادی با تقوا و صادق، ولو اندک است تا به اعتبار تحریک آسیبی نرسد.»

معمولا پاکسازی نیروها می‌تواند باعث درگیری و اختلافات داخلی در یک گروه شورشی شود، اما این اظهارات سراج حقانی، چهره قدرتمند طالبان، نشان می‌دهد که رهبران طالبان روی بیرون ساختن افراد نامطلوب از نظر آنان، اتفاق نظر دارند.

پربیننده‌ترین‌ها