حکومت کانادا برای اسکان خانواده‌های مترجمان افغان اقدامات جدیدی روی دست گرفته است

۱۴۰۰/۹/۴

وزارت مهاجرت کانادا اعلام کرده است که اقدامات جدیدی برای آوردن اعضای خانواده‌های مترجمین نیروهای کانادایی در افغانستان انجام خواهد داد. این همکاران پیشین نیروهای کانادایی، به رسانه‌های این کشور گفته‌اند که حکومت کانادا در انتقال اعضای خانواده‌شان همکاری نکرده است.

یک مترجم پیشین نیروهای کانادایی در افغانستان به تلویزیون گلوبال نیوز گفت که حکومت کانادا در جریان تخلیه او از کابل، از انتقال تمام اعضای خانواده‌اش خودداری ورزید.

وزارت مهاجرت کانادا در بیانیه‌ای می‌گوید: «شاید برخی اعضای دورتر خانواده مترجمین که فعلا به خاطر رابطه فامیلی با آنان در معرض خطر‌ اند، شامل برنامه اسکان در کانادا نشده باشند.»

حالا حکومت کانادا قول داده است که زمینه انتقال آنان را فراهم می‌کند. افراد شامل وابستگانی چون والدین، پدر و مادرکلان، خواهر برادر و نواسه‌ها می‌شود.

بر اساس آمار حکومت کانادا، تا حال ۳۴۶۰ افغان در چارچوب برنامه تخلیه همکاران پیشین نیروهای کانادایی از افغانستان به این کشور رسیده‌اند.

خانواده درتعر یف حقوقی در کانادا، عبارت از والدین و فرزندان‌شان است. اما حکومت کانادا در چارچوب برنامه مهاجرت همکاران پیشین افغان و سایر گروه‌های واجد شرایط مهاجرت به دلایل انسان‌دوستانه، تصمیم گرفت که دایره تعریف خانواده را شامل بستگان بیشتر خانواده‌های افغان سازد.

پربیننده‌ترین‌ها