وزارت دفاع چین: امریکا در مورد تایوان از توهم بیرون شود

۱۴۰۰/۹/۴

وزارت دفاع چین می‌گوید که امریکا در مورد مساله تایوان دست به «اقدامات تحریک‌آمیز» می‌زند و بیجینگ روی این موضوع با کسی حاضر به مصالحه نیست. رییس جمهور چین در نشست مجازی با جو بایدن در اوایل این ماه، به حامیان استقلال تایوان در تایپه و واشنگتن گفت که «با آتش بازی می‌کنند.»

چین در ماه‌های اخیر تحرکات نظامی خود را در نزدیک مرزهای تایوان افزایش داده و جنگنده‌های چینی بارها حریم هوایی این کشور را نقض کرده است که این موضوع احتمال حمله نظامی به تایوان و برخورد نظامی چین و امریکا را مطرح ساخت.

به نقل از رویترز، سخنگوی وزارت دفاع چین در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: «در مقاطعی، از جانب امریکا در مورد تایوان و منطقه دریای جنوب چین اظهارات و اقدامات غیرمسوولانه‌ای سر زده است و ناوها و جنگنده‌های این کشور در آنجا به گشت‌وگذار پرداخته است.»

امریکا با این که تایوان را در سطح رسمی بخشی از خاک چین می‌داند و آن را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت نمی‌شناسد، اما خود را متعهد به دفاع از این جزیره می‌داند. سفر هیات امریکایی به تایوان در دوران ترامپ و اظهارات منتقدان چین در حزب جمهوری‌خواه در مورد ضرورت استقلال تایوان، بارها خشم بیجینگ را برانگیخته است.

پربیننده‌ترین‌ها