جنگجویان طالب: برای خدا جنگیدیم اما حالا معاش می‌خواهیم

۱۴۰۰/۹/۳۰

برخی جنگجویان طالب به روزنامه بریتانیایی تلگراف گفته اند که پس از پیروزی، اکثر آنها می‌خواهند مثل کارمندان حکومتی حقوق دریافت کنند.
یکی از آنها به نام جواد ملنگ می‌گوید که ۵ سال بدون دستمزد جنگیده است، اما اکنون مطمین نیست که تا چه زمانی می‌تواند بدون پول برای این گروه کار کند.

او که با دوستان طالبش در باغ وحش کابل در حال تفریح و سرگرمی بود، به تلگراف گفت: «به خدا قسم می‌خورم از زمانی که به عضویت [طالبان] درآمدم پولی دریافت نکرده‌ام.»

جواد ۲۰ ساله که ۵ سال قبل در ولایت لوگر به طالبان پیوست، مدعی است که طالبان تا حال بدون معاش جنگیده‌اند اما حالا «ادامه دادن به این شکل سخت است. وقتی بچه‌دار شوم، نمی‌توانم به این کار ادامه دهم. من قصد دارم از طالبان جدا شوم.»

یکی دیگر از جنگجویان مربوط قطعه بدری طالبان که از قصر دارالامان محافظت می‌کند، گفت: «خوشحال بودیم که چند سال برای خدا خدمت کردیم و هیچ درآمدی نداشتیم. اما اکنون ما مانند معلمان معاش می‌خواهیم.»

جنگجویان طالب در حالی خواهان دریافت معاش اند که این گروه حقوق شمار زیادی از کارمندان حکومتی را تا هنوز پرداخت نکرده است. اخیرا شماری از کارمندان کابل امبولانس در یک حرکت اعتراضی خواهان پرداخت معاش به تاخیر افتاده چهارماهه خود شدند. آنان هشدار دادند که تا پرداخت نشدن حقوق‌شان، به کار بر نخواهند گشت.