فرهاد دریا در همراهی با معترضان در پنجشیر؛ هر ظلمی را پایانی است، با افتخار پنجشیری می‌شوم

۱۴۰۰/۱۰/۶

فرهاد دریا خواننده سرشناس افغانستان در واکنش به کشته شدن یک جوان در پنجشیر به‌دست طالبان گفته است فریادی که اینک از گلوی مردم پنجشیر بلند شده، سخت تحسین برانگیز و امیدوار کننده است.

در پی کشته شدن یک جوان در پنجشیر دو روز است که مرکز این ولایت شاهد اعتراضات تند مردمی است.

فرهاد دریا در صفحه فیسبوک خود نوشته است که تصمیم گرفته بود چیزی ننویسد که به نحوی، توجیه سیاست‌بازی شود، اما وقتی از فرط ستم و بی‌عدالتی فریاد یک ملت به آسمان بلند می‌شود، دیگر کار از سیاست گذشته است و باید فراتر از عناوین فیشنی و گپ‌های دهن‌پُرکُن، با مردم هم‌صدا شد.

این خواننده محبوب افغانستان با انتقاد از جو خفقان حاکم بر افغانستان نوشته است: مدتی‌است تمام ولایات کشور زیر یوغ ظلم، جهل و بربریت زندگی می‌کنند. بُردن‌بُردن و کشتن‌کشتن است. عزیزان مردم، یکی یکی در تاریکی گم می‌شوند و صدای کسی نمی‌برآید. او می‌نویسد دیگر صدای رسانه‌ها نیز در گلو خفه شده و جهان چیزی نمی‌شنود، نمی‌بیند.

فرهاد دریا می‌گوید این ستم اینک سراسری شده و مردم عزیزان خود را در ننگرهار، قندهار، کابل، هرات، بامیان … خاموشانه به خاک می‌سپارند و از وحشت حاکم بر فضای کشور، حتا اشک خودشان را هم در گوشه‌ی به تنهایی می‌ریزند تا با سرنیزه و تفنگ حاکمان، مواجه نشوند.

او که مثل بسیاری از شهروندان از وضعیت موجود در افغانستان به ستوه آمده می‌نویسد: روزی می‌رسد که این گریه، صدا می‌شود، فریاد می‌شود و به صورت اعتراض بلند می‌شود و از تفنگ هم نمی‌ترسد!

فرهاد دریا می‌گوید: اینک آن گریه به صورت فریاد اعتراض انسانی در برابر بربریت، از گلوی مردم پنجشیر بلند شده، که سخت تحسین برانگیز و امیدوار کننده است!

این خواننده برجسته افغانستان در پایان با تمجید از حرکت اعتراضی زنان و مردان در پنجشیر نوشته است:

صدای تان رسا و گام‌های تان استوار باد، پنجشیریان شریف! شما درین مبارزه تنها نیستید. از بامیان تا قندهار و کابل هرات و کندز … با شمایند. دردهای مان مشترک است؛ فریادهای مان را هم مشترک می‌کنیم.