دیلی تایم: طرح اصلاح طالبان از طریق گفتگو با شکست فاحش روبرو شده است

۱۴۰۰/۱۰/۱۲

روزنامه دیلی تایم نوشته است طرح وارد کردن اصلاحات در رژیم طالبان از طریق دیپلماسی به شکست فاحش انجامیده است، زیرا طالبان قصد ندارد به زنان و مردان افغان فرصتی برای داشتن زندگی آزاد بدهد. این روزنامه نوشته است: پلنگ‌ها هرگز لکه‌های روی پوست خود را تغییر نمی‌دهند.

دیلی تایم ادعا کرده که طالبان با دخالت غیر قابل توقف در زندگی روزمره افغان‌ها و اعمال محدودیت در زندگی زنان این کشور دقیقا به همان نقطه‌ای رسیده است که دو دهه قبل در آن موقعیت قرار داشت.
در حالی که آژانس‌های بین‌المللی همچنان زنگ‌های خطر را به صدا درآورده‌اند و از گرسنگی قریب‌الوقوع بیش از یک میلیون کودک در افغانستان هشدار می‌دهند، طالبان تصمیم گرفته است روی موضوع متفاوتی تمرکز کند: سلمانی‌ها.
طالبان به تازگی رهنمودهایی در مورد ریش مردان و پوشش زنان در کابل صادر کرده است. ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که ایست‌های بازرسی طالبان همه‌روزه از پوشش زنان و ریش مردان نظارت می‌کند. در همین حال، نهادهای حقوق بشری از سلسله قتل‌های زنجیره‌ای طالبان پرده برداشته‌اند.
دیلی تایم نوشته بدیهی است که امریکا به سطوح بی‌سابقه گرسنگی، شرایط خشکسالی شدید، پرداخت نشدن معاشات کارمندان دولت توجهی نمی‌کند و هیچ تمایلی برای رهایی دارایی مسدود شده افغانستان ندارد.