نخست‌وزیر بریتانیا: کارمندان صنایع مهم از دهم جنوری تست روزانه کووید خواهند داد

۱۴۰۰/۱۰/۱۴

نخست‌وزیر بریتانیا می‌گوید حدود ۱۰۰ هزار کارگر صنایع مهم قرار است روزانه آزمایش‌ کووید را انجام دهند تا از خطر سرایت ویروس کرونا به همکاران خود بکاهند.

بوریس جانسن گفته است که این ابتکار برای صنایع کلیدی انگلستان از جمله فرآوری مواد غذایی، حمل و نقل و نیروی مرزبانی خواهد بود.

او افزود که در جلسه وزرای کابینه در روز چهارشنبه توصیه خواهد کرد که انگلستان با محدودیت‌های "طرح B" مانند کار از خانه در صورت امکان خود را هماهنگ کند.

قرار است این برنامه از ۱۰ جنوری آغاز شود.

کشورهای چهارگانه تشکیل‌دهنده بریتانیا یعنی انگلستان،‌ اسکاتلند،‌ ویلز و آیرلند شمالی،‌ در سیاست‌های صحی خود مستقل‌ از یکدیگرند. برنامه‌هایی که دولت در لندن در زمینه برخورد با کووید۱۹ یا دیگر مسائل صحی اعلام می‌کند، فقط شامل انگلستان می‌شود.

در حالی که ارقام روزانه مبتلایان به کووید در بریتانیا برای اولین بار با شیوع نوع اومیکرون از مرز ۲۰۰ هزار در روز فراتر رفته است، بوریس جانسن می‌گوید افرادی که معتقدند این همه گیری به پایان رسیده است "عمیقاً در اشتباه‌اند". او افزود: اکنون زمان حداکثر احتیاط است.

آقای جانسن با این حال گفت که موضع بریتانیا با موج‌های قبلی متفاوت است، زیرا اومیکرون نسبت به انواع قبلی خفیف‌تر است و واکسن‌های تقویت کننده به صورت انبوه عرضه شده است.