بازداشت یک مرد هندی به اتهام حراج آنلاین زنان مسلمان

۱۴۰۰/۱۰/۱۴

پس از آن که بیش از صد زن مسلمان هندی از طریق اپلیکیشن بولی بای (Bulli Bai) به فروش گذاشته شدند، پولیس هند از بازداشت یک مرد ۲۱ ساله به این اتهام خبر داد. اگرچه پولیس هویت کامل او را هنوز فاش نکرده است، اما گفته می شود که وی دانشجوی انجنیری در بنگلور است.

به گزارش بی‌بی‌سی، روز دوشنبه، واحد سایبری پولیس بمبئی این دانشجوی انجینری را در بنگلور بازداشت کرد. او روز سه شنبه به بمبئی منتقل شد. پولیس گفته است که آنها همچنین در حال بازجویی از یک زن در ایالت شمالی اوتاراکند در ارتباط با این پرونده اند.

یک گروه ناشناس با گذاشتن تصاویر بیش از صد زن مسلمان هندی، شامل چندین خبرنگار، فعال اجتماعی و سیاسی، آنان را از طریق اپلیکیشن یادشده به فروش گذاشته بود.

این دومین تلاش برای آزار و اذیت زنان مسلمان از طریق «حراج آنلاین» است. در جولای سال گذشته نیز یک اپلیکیشن به نام «Sulli Deals» تصاویر بیش از ۸۰ زن مسلمان را با عنوان «لیلام روز» به فروش گذاشته بود.

با آن که در هردو مورد، هیچ فروش واقعی صورت نگرفته است، اما هدف این کار به گفته زنان قربانی، توهین و تحقیر زنان مسلمان بوده است. بسیاری از زنان قربانی حراج آنلاین، منتقدان موج فزاینده افراط گرایی هندو بوده اند.

بر اساس شکایات زنانی که هدف قرار گرفته بودند، پولیس حداقل در سه ایالت تحقیقاتی را در مورد اپلیکیشن بولی بای آغاز کرده است.