خانواده مرد بریتانیایی ربوده شده در افغانستان: او آنجا بود تا به مردم کمک کند

۱۴۰۰/۱۰/۱۸

خانواده گرانت بیلی، مرد بریتانیایی ربوده شده در کابل هنوز اطلاعی از او نیافته‌اند و در مورد وضعیت او ابراز نگرانی می‌کنند.

قرار بود گرانت بیلی روز یکشنبه، ۱۹ دسمبر کابل را به قصد بریتانیا ترک کند، اما یک روز پیش از پرواز، از اتاق هوتل خود در کابل ربوده شد و دیگر کسی او را ندید.

رابین، برادر آقای بیلی به رسانه‌ها گفته است برادرش پس از سقوط کابل به دست طالبان در اواسط ماه اگست، به این شهر بازگشت تا به مردم کمک کند اما آنها اکنون نگران اند بدترین اتفاق ممکن برای او پیش آمده باشد.

گرانت بیلی حدود ۵۰ سال دارد و اهل جنوب بریتانیا است. او از چند سال پیش در افغانستان مشغول کار در یک سازمان غیردولتی بود.

برادر بیلی می‌گوید هنگامی که او پس از سقوط کابل به دست طالبان تصمیم گرفت به کابل بازگردد و به مردم کمک کند، از این تصمیم بیلی «متحیر» شده بود.
نیویارک تایمز قبلا گزارش داده بود که گرانت بیلی در بازداشت طالبان به سر می‎‌برد.
وزارت خارجه بریتانیا گفته «ما از بازداشت یک شهروند بریتانیایی در افغانستان آگاه هستیم و با خانواده او برای حمایت از آنها در تماس بوده‌ایم.»
ریچارد درکس، نماینده مجلس عوام بریتانیا تأیید کرد که از این پرونده آگاه است و در این مورد شخصاً با وزیر امور خارجه در تماس بوده است.