شماری از هنرمندان شناخته شده افغانستان به کارزار حمایت از پناهجویان در اندونزیا پیوستند

۱۴۰۰/۱۰/۱۹

شماری از هنرمندان و آوازخوانان شناخته شده افغانستان به کارزار حمایت از پناهجویان افغانستان در اندونزیا، پیوستند.

فرهاد دریا، داوود سرخوش و آریانا سعید از کاربران خواسته‌اند که روز یکشنبه با استفاده از هشتگ #HelpRefugees_Indonesia از پناهجویان بلاتکلیف در اندونزیا حمایت کنند.

در ماه‌های اخیر، این دومین‌بار است که برخی از فعالان حقوق بشر، برای جلب توجه جامعه جهانی به سرنوشت نامعلوم هزاران پناهجوی افغانستان در اندونزیا، کارزار اینترنتی راه‌اندازی کرده‌اند.

فرهاد دریا با انتشار ویدیویی از کاربران خواسته است که با پیوستن به این کارزار توییتری، صدای کمک به پناهجویان در انزونزیا را به گوش و به وجدان مردم جهان برسانید.

داوود سرخوش نیز در ویدیویی می‌گوید دادخواهی برای پناهجویان می‌تواند از احتمال وقوع فاجعه در کمپ‌های مهاجرین به ویژه در اندونزیا جلوگیری کند. سرخوش تأکید کرده است که وضعیت نامناسب مهاجرین شایسته روزگار ما نیست.

آریانا سعید نیز گفته است مهاجرین افغان در اندونزیا در‌ وضعیتی خیلی بدی قرار دارند و آنها به توجه نهادهای جهانی نیاز دارند.

در ماه‌های اخیر، صدها تن از پناهجویان افغانستان در اندونزیا در اعتراض به سرنوشت نامعلوم شان در برابر دفتر کمیساریای عالی ملل متحد در این کشور تظاهرات کردند و خواهان اسکان مجدد شدند.