اظهارات فیض‌الله جلال پس از رهایی: طالبان از انتقاداتم ناراحت بودند

۱۴۰۰/۱۰/۲۱

فیض‌الله جلال، استاد دانشگاه کابل پس از رهایی از بازداشت طالبان، به رادیو آزادی گفت که مقامات طالبان از توییت‌های منتسب به او و مجادله لفظی‌اش با سخنگوی این گروه در تلویزیون طلوع ناراحت بودند. او در این مصاحبه حاضر نشد که دلایل دستگیری خود را توضیح دهد.

مامورین طالبان چهار روز پیش این استاد دانشگاه کابل را به اتهام «تحریک مردم علیه نظام» طالبان دستگیر کرده بودند.

او در این مصاحبه از ابراز نظر در باره علت دستگیری و تفهیم اتهامات به وی از سوی طالبان پرهیز کرد و گفت که فعلا ترجیح می‌دهد صحبت‌هایش با مامورین این گروه در طول بازداشت «محفوظ» بماند.

آقای جلال افزود که طالبان از توییت‌های منتسب به او در یک حساب جعلی توییتر و همچنان انتقادات تند وی از نعیم وردک، سخنگوی طالبان، در جریان یک میزگرد در تلویزیون طلوع ناراحت بودند.

در یکی از این توییت‌ها، طالبان به حیف و میل دارایی‌های افغانستان و انتقال تجهیزات نظامی افغانستان به پاکستان متهم شده است.

خانواده آقای جلال نسبت به وضعیت او در بازداشت طالبان ابراز نگرانی کرده بود، اما آقای جلال گفت که طالبان با وی رفتار محترمانه و «خوب» داشت.

او در این مصاحبه گفت که انتقاداتش از حکومت طالبان را ادامه می‌دهد و مقامات این گروه نیز گفته اند که وی «درچارچوب اسلام» و «نه آزادی بیان غربی»، حق ابراز نظر عقایدش را دارد.