طنز سیاسی؛ ازدواج زنان غربی با حیوانات

جمعه ۱۴۰۰/۱۰/۲۴

طنزی از موسا ظفر

در یکی از تلویزیون‌های افغانستان، طالبی جدیداً از رازی پرده برداشته که تا حال غربی‌ها تلاش کرده بودند از چشم مسلمانان پنهان بماند. این طالب می‌گوید، "در غرب چیزی کم شصت فیصد زنان، از چهل به بالا، با حیوانات ازدواج می‌کنند." [...]

[...] این ادعا باعث شد تا ما خبرنگاران مقیم غرب به سراغ زنان چهل به بالا برویم و ببینیم آیا آن‌ها واقعاً با حیوانات ازدواج می‌کنند یا خیر، و علت ازدواجشان با حیوانات چیست.

اولین کسی که سراغش رفتیم خانم مادلین ویلیام‌سون، ۵۶ ساله اهل آمریکا، ولایت ویرجنیا، ولسوالی بلک‌ستون یا سیاه‌سنگ بود. وقتی از ایشان پرسیدیم که چرا با مورچه عروسی کرده است، وی گفت، "خانه را جاروب کشیدن خیلی سخت است. من دوست داشتم شوهری داشته باشم که در تمیزی خانه نقش ایفا کند و جوراب مردار خود را بین سفره نان نگذارد. مورچه خانه را تمیز می‌کند. جوراب هم ندارد که نگرانش باشم. فقط یک مشکل دارد که هر وقت هر دوی ما روی یک تخت می‌خوابیم فردا مورچه بیدار نمی‌شود. ولی خوبی‌اش این است که دنیا پر از مورچه است. این یکی می‌میرد آن یکی پیشنهاد ازدواج می‌دهد. خلاصه هر روز من عروسم و مورچه‌ای داماد. مورچه خیلی خوب است."

خانم گابریلا نوپرابلومبرگ، داکتر ۴۳ ساله اهل کشور هلند، ولایت زیبای دان‌هاغ، ولسوالی ریدلایت در پاسخ به این سوال که چگونه توانست با مرغابی عروسی کند گفت، "به شما ربط ندارد." وقتی توضیح دادیم که اصل سوال از طالبان است، برآشفته شد و گفت، "طالبان کی هستند که از من چنین سوالی بپرسند؟ آنها خودشان در بدخشان با گاو ازدواج کرده بودند. مگر ما چیزی گفتیم؟ در ولایت میدان وردک با بز ازدواج کردند و کامره‌های حرارتی حتی عروسی‌شان را فیلمبرداری کرده بود. ما چیزی گفتیم؟ مرغابی‌ای که من باهاش ازدواج کرده‌ام حداقل عاقل و بالغ است و مشکل حقوقی ندارد. خود این‌ها که در مدارس با کودکان زیر سن ازدواج می‌کنند چه؟"

از آنجا که وی یک زن بی‌حیا بود و خیلی حرف‌های سخیف می‌گفت سخنان ایشان را قطع کردیم و سراغ نفر بعدی رفتیم.

آخرین فردی که در این مورد همراهش گپ زدیم خانم مارینا الکساندر، ۴۰ ساله و شهروند کشور آسترالیا بود. خانم الکساندر پارسال با فیل ازدواج کرده است و اکنون همراه با شوهرش در هند زندگی می‌کند. وی علت ازدواجش با فیل را خرطوم عنوان کرد. خانم الکساندر در پیامی به زنان طالبان گفت، "اگر از طالب خسته شده‌اید، اگر فکر می‌کنید زندگی کردن با انسانی که پیشه‌اش کشت و خون است برای شما سخت است، اگر احساس می‌کنید که شستن و پختن برای موجود متوهمی که عاطفه در وجودش مرده است دیگر برای شما قابل تحمل نیست، لطفاً به جمع ما بپیوندید. زندگی با حیوانات خیلی ماچ است. کافیست یکبار امتحان کنید."

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها