دیلی تایمز: تلاش‌های اسلام‌آباد برای جلب حمایت کشورها از طالبان موفق نبوده است

۱۴۰۰/۱۰/۲۸

روزنامه دیلی تایمز در پاکستان در مورد سفر مشاور امنیت ملی این کشور به کابل می‌گوید که تلاش اسلام‌آباد برای جلب حمایت بین المللی و بیرون کردن طالبان از مخمصه بحران بشری در افغانستان نتیجه نداده است. زیرا، این گروه بدون به رسمیت شناخته شدن نمی‌تواند از پس این مشکلات برآید.

معید یوسف، مشاور امنیت ملی پاکستان در راس هیاتی از وزیران کابینه، امروز از کابل دیدن می‌کند. به گفته حکومت پاکستان، هدف از این سفر، کمک به حکومت طالبان برای کاهش بحران بشری در افغانستان است که با قطع کمک‌های بین المللی و بیکاری گسترده اتفاق افتاده است.

این روزنامه می‌گوید که این کار زمانی ممکن است که طالبان در سیاست‌های خود در برابر زنان تغییر وارد کند و از سوی جهان به رسمیت شناخته شود.

این روزنامه اعتقاد دارد که پاکستان قبلا با میزبانی از نشست سازمان همکاری اسلامی می‌خواست که کشورهای مسلمان به کمک طالبان بشتابند، اما این طرح شکست خورد. زیرا، در این نشست به جز از عربستان هیچ کشور مسلمان دیگر تعهد مالی چشمگیری برای کمک به افغانستان متقبل نشد.

این روزنامه از مشاور امنیت ملی پاکستان می‌خواهد که از طالبان در مورد ایجاد تنش مرزی و برخورد با مرزبانان پاکستانی برسر حصارکشی در سرحد توضیح بخواهد.

خبرها
زمین: قدرت سیاره
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید