نگرانی از حمله موشکی روسیه؛ آلمان به‌دنبال خرید سیستم دفاع موشکی از اسرائیل و امریکاست

۱۴۰۱/۱/۱۳

یک هفته‌نامه آلمانی گزارش داد که برلین به‌دنبال خرید سیستم دفاع موشکی از اسرائیل یا امریکاست تا در برابر موشک‌های اسکندر روسی در کالینینگراد از خود دفاع کند.

آلمان گفته که موشک‌های اسکندر می‌توانند به همه اروپای غربی برسند و هیچ سپر موشکی برای محافظت در برابر آن وجود ندارد.

ابرهارد زورن، رئیس ستاد نیروهای مسلح آلمان روز شنبه در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه "ولت آم زونتاگ" گفت: "اسراییلی‌ها و امریکایی‌ها چنین سیستم‌هایی دارند. ما کدام یک را ترجیح می‌دهیم؟ آیا ما موفق خواهیم شد یک سیستم دفاع موشکی کلی در ناتو ایجاد کنیم؟ اینها سوالاتی است که اکنون باید به آنها پاسخ دهیم."

این مقام آلمانی گفته که برلین به تنهایی پولی برای توسعه این سامانه‌های دفاع موشکی ندارد و تهدید در برابر این کشور هم مشخص است.

او با اشاره به فقدان چنین سیستم دفاع موشکی در آلمان گفت که برلین بررسی خرید این سیستم‌ها را شروع کرده و باید اکنون تصمیم بگیرد.

روسیه در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که موشک‌های اسکندر را در منطقه کالینینگراد مستقر کرده است، بخشی از روسیه که بین پولند و لیتوانیا قرار دارد.

اسکندر که یک سیستم موشکی متحرک است، جایگزین موشک اسکاد شوروی شد و دو موشک هدایت شونده آن می‌توانند کلاهک‌های متعارف یا هسته‌ای را حمل کنند.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان در یک سخنرانی تاریخی چند روز پس از حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فبروری گفت که برلین با تزریق ۱۱۰ میلیارد دالر به ارتش، هزینه‌های دفاعی خود را به بیش از ۲ درصد از تولید اقتصادی خود افزایش خواهد داد.

رییس ستاد نیروهای مسلح آلمان گفته است که فراتر از این، حکومت این کشور باید تا سال ۲۰۳۲ بیست میلیارد یورو سرمایه گذاری کند تا انبارهای مهمات خود را دوباره پر کند.

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید