اعتراض اسلام‌آباد به "مداخله" واشنگتن؛ عمران خان می‌گوید امریکا در صدد برکناری اوست

شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۱۳

نخست وزیر پاکستان می‌گوید حکومت او به دلیل آنچه مداخله واشنگتن در امور داخلی این کشور خوانده، به سفارت امریکا در اسلام‌آباد رسماً‌ اعتراض کرده‌است.

عمران خان که قرار است فردا یکشنبه در پارلمان جلسه رای‌ اعتماد داشته باشد، گفت که امریکا از سفر اخیر او به مسکو ناراضی است.

نخست‌وزیر پاکستان در روزی که نیروهای روسیه به اوکراین حمله کردند، با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در مسکو دیدار کرد.

پارلمان پاکستان قرار است روز یکشنبه ۳ اپریل،‌ صلاحیت عمران خان برای نخست‌وزیری را یک بار دیگر بررسی کند. با کناره‌گیری شماری از اعضای حزب حاکم، احتمال رای عدم اعتماد به نخست‌وزیر بالاست.

عمران خان بدون نام بردن از امریکا گفت که یک کشور خارجی پس از بازدید او از مسکو در ماه فبروری علیه او توطئه می‌کند.

او گفت: "ما اکنون به سفارت امریکا اعتراض کرده‌ایم."

اما کاخ سفید این موضوع را رد کرد که ایالات متحده به دنبال برکناری نخست‌وزیر پاکستان از قدرت بوده است.

اعتراض هواداران خان

در اقدامی غیرعادی، ده‌ها تن از چهره‌های حزب حاکم تحریک انصاف پاکستان به رهبری یکی از وزیران ایالتی در مرکز پیشاور تجمع کردند و شعار "مرگ بر امریکا" سر دادند.

تیمور جاگرا، وزیر ایالتی در این تجمع گفت: "ما برای حمایت از عمران خان که نیروهای سرمایه‌داری را به چالش کشیده است، آمده ایم."

تعدادی از فعالان یک گروه شیعی نیز به ادعاهای خان واکنش نشان دادند و با برگزاری تجمعی در اسلام آباد پرچم امریکا را آتش زدند.

در شهر بندری کراچی در جنوب پاکستان نزدیک به ۵۰۰ معترض به رهبری یکی از نمایندگان حزب حاکم تجمع کردند و شعارهای ضد امریکایی سر دادند.

خبرها
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید