پس از عقب‌نشینی نیروهای روسیه از شهر بوچا حالا گروهی از فعالان اوکراینی ادعا می‌کنند که نام رهبر گردان روسی را که منطقه را اشغال کرده بود، پیدا کرده‌اند. او که قبلا “قصاب بوچا“ نام داشت، مظنون به سازماندهی تجاوز، غارت و قتل عام دسته جمعی صدها غیرنظامی اوکراینی است.

گروهی از فعالان اوکراینی که با نام مستعار Inform Napalm از زمان افشای تخلفات انجام شده در بوچا به دنبال یافتن ردپا بودند، حالا موفق شد‌ه‌اند تا با استفاده از اسناد اطلاعاتی منابع باز، نام رهبر گردان روسی که مرتکب جرایم بشری شده را پیدا کنند.

ین افسر چهل ساله که آزاتبک اوموربکف نام دارد چهره‌اش اکنون در اینترنت پخش شده است. او قبلا در سال ۲۰۱۴ در کریمه و دونباس فعالیت نظامی داشته و در پایان سال ۲۰۲۱ قبل از عزیمت به عملیات جدیدش در اوکراین، از سوی کلیسای ارتدوکس دعا و حمایت معنوی دریافت گرفت.

فعالان اوکراینی نه تنها نام او را منتشر کرده‌اند، بلکه عکس او را با کلاه خاکی پر ستاره‌اش نیز منتشر کرده‌اند که نشان‌دهنده‌ی رتبه نظامی اوست.

گروه Inform Napalm تا آن‌جا پیش رفت که حتا به آدرس پستی، آدرس ایمیل و حتا شماره تلیفون این نظامی روسیه نیز دست یافته است.