شهرزاد اکبر: جنگجویان طالبان دنبال بهانه‌ای برای لت‌و‌کوب شهروندان می‌گردند

۱۴۰۱/۱/۱۸

رئیس پیشین کمیسیون مستقل حقوق بشر می‌گوید به نظر می‌رسد که جنگجویان طالبان دنبال بهانه‌ای برای لت‌و‌کوب شهروندان می‌گردند.

او در توییتی نوشته است "لت‌و کوب زنان، دانشجویان، معترضان و خبرنگاران نشانگر ناتوانی آنها در مراوده با افراد ملکی و بی‌باوری‌شان به کرامت انسانی است."

شهرزاد اکبر از طالبان پرسیده: "چه کسی به شما اجازه داده انسان دیگری را لت‌و‌کوب کنید؟ در کدام آیین و سنت این حد بی‌حرمتی و ستم مداوم مجاز است؟" می‌دانید عاقبت این گونه برخورد با مردم چیست؟ افزایش بیزاری، فاصله و نفرت."

رئیس پیشین کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان تأکید کرده است که روح یک ملت را نمی‌توان سرکوب کرد، ولی طالبان خشم و بیزاری مردم را با این همه ستم تضمین کرده‌اند.

دانشجویان دانشگاه بدخشان امروز به افغانستان اینترنشنال گزارش دادند که طالبان چهارشنبه شب وارد خوابگاه‌شان شده، آنها را به اتهام "بی‌نمازی" لت‌وکوب کردند.

دانشجویی که نخواست نامی از او برده شود گفت طالبان زمانی وارد خوابگاه شدند که دانشجویان به تازه‌گی از نماز به اتاق‌های‌شان برگشته بودند.

منابع محلی از بدخشان می‌گویند دانشجویان بامداد روز پنجشنبه در اعتراض به این اقدام، دست به تظاهرات زدند، اما طالبان این گردهمایی را سرکوب کردند.

در تصاویری که دانشجویان به افغانستان اینترنشنال فرستاده‌اند، آثار به جا مانده از شلاق بر پشت دانشجویان دیده می‌شود.

خبرها
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید