شاه‌محمود قریشی عنوان "وزیر امور خارجه پاکستان" را از حساب کاربری توییتر خود برداشت

۱۴۰۱/۱/۲۰

شماری از مقامات پاکستان از جمله شاه‌محمود قریشی در بخش شناسنامه صفحات کاربری‌شان در توییتر تغییراتی وارد کردند.

قریشی به تازگی در توییتر، خود را "وزیر قبلی" وزارت خارجه پاکستان معرفی کرده است.

این تغییر در توییتر علی‌حیدر الزایدی، رئیس سنای پاکستان نیز به میان آمده است.

هر دوی این مقامات عضو حزب تحریک انصاف پاکستان هستند.

این تغییر می‌تواند نشانه‌ای از پایان کار کابینه پاکستان به رهبری عمران خان تعبیر شود.

ویرایش در صفحات توییتر مقامات دولتی پاکستان، همزمان با جلسه رأی سلب اعتماد از عمران خان، نخست وزیر پاکستان در مجلس نمایندگان این کشور به میان آمده است.

در همین حال، خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه نوشته است که جنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان همزمان با جلسه سلب اعتماد از نخست وزیر در پارلمان این کشور با عمران خان دیدار کرده است.

این نشست ساعاتی پس از آن برگزار می‌شود که پارلمان به‌طور ناگهانی رأی‌گیری‌اش را برای سلب اعتماد از عمران خان به تعویق انداخت. همه نشانه‌ها حاکی از آن بود که عمران خان در این جلسه رأی‌گیری با شکست روبرو خواهد شد.

پاکستان در روزهای اخیر فضای سیاسی ملتهبی را تجربه کرد. در هفته گذشته، متحدان عمران خان از طرح سلب اعتماد نخست وزیر توسط پارلمان جلوگیری و جلسه مجلس نمایندگان برای برکناری آقای خان را منحل کردند. به دنبال آن عمران خان پیشنهاد لغو پارلمان را به رئیس جمهور داد و رئیس جمهور این پیشنهاد را تأیید کرد.

تصمیم در مورد سرنوشت پارلمان و جلسه سلب اعتماد از عمران خان به دادگاه عالی پاکستان ارسال شد و دادگاه عالی روز پنجشنبه دستور داد که مجلس نمایندگان به کارش ادامه دهد و جلسه رأی‌گیری روز شنبه برگزار شود.

اکنون با وجود اینکه حدود ۱۲ ساعت از شروع جلسه سلب اعتماد عمران خان در اسلام‌آباد می‌گذرد، هنوز این جلسه نتیجه‌ای نداده است.