۲۰۰ هزار نفر در پایتخت روسیه به علت جنگ اوکراین در معرض بیکاری قرار دارند

۱۴۰۱/۱/۲۹

سرگی سوبیانین، شهردار مسکو اعلام کرد که دست کم ۲۰۰ هزار نفر در پایتخت به دلیل خروج یا توقف فعالیت شرکت‌های غربی در پی حمله روسیه به اوکراین، در معرض خطر بیکاری قرار گرفته‌اند.

او افزود که به هدف رسیدگی به این افراد یک طرح حمایتی ۴۱ میلیون دالری روی دست گرفته شده است.

به نقل از سی‌ان‌ان، سرگی سوبیانین شهردار مسکو روز دوشنبه گفت: «بر اساس برآوردهای ما حدود ۲۰۰ هزار نفر در این شهر در معرض خطر از دست دادن شغل‌شان هستند.»

او با اشاره به این که حکومت روسیه برای رسیدگی به کارمندان روسی کمپنی‌های خارجی طرح حمایتی را روی دست گرفته است، گفت: «مقام‌ها هفته گذشته طرح کمکی به ارزش ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون روبل (معادل حدود ۴۱ میلیون دالر) برای کمک به شهروندان مسکو که در معرض خطر اخراج از کار هستند، تصویب کردند.»

به دنبال دستور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای حمله به اوکراین، تعداد زیادی از شرکت‌های غربی روسیه را ترک کرده یا فعالیت‌های خود را در این کشور به حالت تعلیق درآورده‌اند.

با این حال شماری از شرکت‌های بزرگ، از جمله مک‌دونالدز که ۶۲ هزار کارمند دارد، قول داده‌اند حداقل برای مدت محدودی به پرداخت معاش کارگران خود ادامه دهند.

به گزارش سی‌ان‌ان، یک شرکت سویدنی به نام (Ingka) که ۱۵ هزار کارمند در روسیه دارد، نیز اعلام کرده که حقوق ۳ ماهه کارمندان خود را می‌پردازد.

هفته گذشته جنت یلن، وزیر خزانه‌داری امریکا از کشورهایی که هنوز روابط دوستانه خود با روسیه را ادامه می دهند، انتقاد کرد.

او در سخنرانی‌اش در نهاد تحقیقاتی شورای اتلانتیک گفت: «اجازه دهید اکنون چند کلمه به کشورهایی بگویم که با حفظ روابط خود با روسیه به دنبال فرصت هستند: چنین انگیزه‌هایی کوته‌نگرانه است.»

کلکین
نگاه روز
زمین: قدرت سیاره

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید