نماینده رهبر ایران:تنها راه برون‌رفت افغانستان از بحران‌، تاسی به تجربه جمهوری اسلامی است

۱۴۰۱/۱/۲۹

احمد علم‌الهدی، نماینده رهبر ایران در خراسان رضوی در دیدار با جمعی از افغان‌‌های مقیم این کشور گفت «تنها راه برون‌رفت افغانستان از بحران‌های کنونی به عنوان یک نسخه نجات‌بخش، تأسی به تجربه جمهوری اسلامی و اندیشه‌های امامین این انقلاب در پرتو وحدت ‎آفرینی است.»

آقای علم‌الهدی با بیان اینکه وحدت عاملی است که دشمن از محقق شدن آن وحشت دارد گفت تشکل فاطمیون نمونه بارز و کاملی از اتحاد مجاهدان افغانستانی است که ثمرات و برکاتی داشته و نتایج آن فراتر از ملت افغانستان و مردم ایران، در سطح امت اسلامی و محور مقاومت بروز یافته است.

لشکر فاطمیون یک نیروی شبه نظامی وابسته به سپاه قدس ایران است. این لشکر به گفته مقامات ایرانی متشکل از «داوطلبان» افغان است که سپاه پاسداران آن‌ها را برای اعزام به سوریه و جنگیدن در کنار نیروهای بشار اسد علیه مخالفانش بسیج کرده‌است.

نماینده رهبر ایران افزود «در سایه انسجام، برادران افغانستانی می‌توانند هم در حوزه مسائل و مشکلات کشور خود نقش‌آفرین و تأثیرگذار باشند و هم در منطقه و کشورهای اسلامی می‌توانند به یاری برادران و خواهران مظلوم و ستمدیده خود بیایند.»

در این دیدار درباره حمله به روحانیون ایرانی در حرم امام هشتم شیعیان در مشهد و گزارش‌ها درباره اذیت و ازار افغان‌ها در ایران هم صحبت شد.

آقای علم الهدی پیشتر گفته بود «ما و مردم افغانستان از یک نژادیم» و دشمن از حادثه‌ای که در حرم اتفاق افتاده، برای ایجاد اختلاف بین مردم ایران و افغانستان استفاده می‌کند.