منابع: استخبارات طالبان در پوشش یک شرکت دروغین آمریکایی نظامیان را به دام می‌اندازد

۱۴۰۱/۱/۲۹

منابع به افغانستان اینترنشنال می‌گویند استخبارات طالبان اخیرا با ترفندی جدید، در پوشش یک شرکت دروغین آمریکایی، نظامیان سابق را به بهانه کار و انتقال به یک کشور دیگر، جذب و سپس به قتل می‌رساند. طبق گزارش‌ها، طالبان تاکنون حداقل ۵۰۰ تن از کارمندان و نظامیان پیشین را کشته‌‌ است.

یکی از کماندوهای حکومت پیشین به افغانستان اینترنشنال گفت که اخیرا یک شرکت آمریکایی در حال جذب نیروهای ویژه ارتش حکومت پیشین است و گفته می‌خواهد در حدود ۱۵۰۰ نفر را جذب و به سومالیا انتقال دهد تا امنیت کارمندان سازمان ملل را تامین کنند.

به گفته این کماندو، شرکت آمریکایی به نیروهای ویژه ارتش حکومت پیشین معاش بالا وعده می‌دهد و به آنان می‌گوید که می‌توانند به همراه خانواده‌ خود از افغانستان خارج شوند.

پیگیری افغانستان اینترنشنال نشان داده است که شرکتی با نام «The owl and the boa, international security consultants» وجود خارجی ندارد و به گفته منابع، این شرکت توسط استخبارات طالبان ایجاد شده تا با این ترفند، نیروهای ویژه حکومت پیشین را به دام اندازد.

تحقیقات روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز هم نشان می‌دهد که طالبان در چند ماه گذشته صدها نظامی حکومت پیشین را کشته‌اند. به گفته این روزنامه، طالبان در سراسر افغانستان اقدامات انتقام‌جویانه داشته‌اند که هنوز هم ادامه دارد.

خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید