انتقادات یک فعال افغان در دیدار با نماینده امریکا؛آیا چشم خود را بر رفتار طالبان می‌بندید؟

۱۴۰۱/۲/۱

تام وست و رینا امیری، نمایندگان ویژه امریکا برای افغانستان با شماری از فعالان زن در واشگتن روی مسایل آموزش دختران و کمک‌های بشردوستانه دیدار کردند.

یلدا رویان، یکی از شرکت کنندگان به نقل از تام وست می‌گوید که امریکا افزایش تحریم‌ها بر طالبان را به ضرر مردم عادی می‌داند.

انستیتوت مطالعات زنان و امنیت دانشگاه جورج تاون روز پنجشنبه میزبان نشست برخی از کنشگران زن با تام وست، نماینده امریکا در امور صلح افغانستان و رینا امیری، نماینده امریکا برای زنان افغان بود. در این نشست روی نقش حکومت امریکا در دسترسی زنان به آموزش، احیای اقتصاد افغانستان و دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه بحث شده است.

یلدا رویان، یکی از زنانی که در این دیدار اشتراک داشت، در صفحه فیس بوکش نوشت که تام وست افزایش تحریم‌ها علیه طالبان را به ضرر مردم افغانستان می‌داند.

او به نقل از نماینده امریکا در امور صلح در این جلسه می‌گوید که امریکا «فعلاً در مسایل امنیت افغانستان کاری کرده نمی‌تواند.»

خانم رویان با انتقاد از سیاست‌های حکومت امریکا از تام وست پرسیده است که آیا ایالات متحده علیه طالبان اقدامی می‌کند یا چشم خود را بر رفتار این گروه می‌بندد؟

او در این مورد نوشت: « گفتم ضمیمه‌های تفاهمنامه دوحه را تطبیق کنید که [به گفته] خلیلزاد مواردی برای مجازات طالبان در صورت عدول از تفاهمنامه[در خود دارد.] [تام وست] گفت ممکن نیست، گفتم چرا نیست؟ تفاهمنامه بین طالب و امریکا بود. بین مردم افغانستان و طالب که نبود.»

این فعال حقوق زن از نمایندگان حکومت امریکا خواسته است که این کشور جنایت علیه هزاره‌ها در افغانستان را به عنوان نسل کشی به رسمیت بشناسد.

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید