تام وست با عبدالله عبدالله درباره بازگشت دختران به مکاتب گفتگو کرد

۱۴۰۱/۲/۲

تام وست، نماینده آمریکا در امور افغانستان در توییتی خبر داد که با عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای عالی مصالحه ملی برای ابراز همدردی در مورد "حملات نفرت‌انگیز" اخیر در افغانستان و همچنین بازگشت هرچه سریعتر دختران به مکاتب گفتگو کرده. تام وست نوشت: «مثل همیشه مشورت خوبی گرفتم».

وست درباره اینکه چه مشورتی گرفته توضیحاتی نداده. آقای عبدالله هم که گفته می‌شود در حصر خانگی طالبان است، تاکنون در مورد این گفتگو اطلاعاتی منتشر نکرده است.

او اما با انتشار پیام‌هایی در صفحه فیسبوک خود حملات تروریستی در کابل، بلخ و قندوز را محکوم کرده. آقای عبدالله نوشته «حملات پیهم و سیستماتیک در مساجد و مراکز تعلیمی غیر نظامی توطئه‌ای است که به جز دشمنی آشکار با ملت افغانستان نمی‌توان نام دیگری بر آن گذاشت.»

طبق گزارش‌ها، حملات سه روز گذشته در کابل، قندوز و مزار شریف دست‌کم ۱۵۰ کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

گفتگوی نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان با رئیس پشین شورای مصالحه ملی در مورد بازگشایی مکاتب دخترانه هم در حالیست که آقای عبدالله پیش از این گفته بود «بسته شدن مکاتب دخترانه به روی دختران بر خلاف انتظارات مردم افغانستان است.»

آقای وست با حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین هم دو روز پیش در مورد حملات تروریستی در افغانستان و ادامه تحصیل دختران گفتگو کرد.

نماینده آمریکا در امور افغانستان گفته محدودیت‌های ایجاد شده با تضمین‌هایی که طالبان داده بودند کاملا در تضاد است.

آقای وست در سه روز گذشته که افغانستان شاهد موجی از حملات تروریستی بوده، هیچ گفتگویی با مقامات طالبان نداشته است.

خبرها
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید