مقام اوکراینی:روسیه در جریان دیدار سرمنشی سازمان ملل به کی‌یف راکت شلیک کرد

۱۴۰۱/۲/۸

مشاور رئیس جمهور اوکراین می‌گوید که در جریان بازدید سرمنشی سازمان ملل از اوکراین در روز پنجشنبه، راکت‌های روسی به مرکز شهر کی‌یف اصابت کردند.

آنتونیو گوترش پس از دیدار از مناطق ویران شده اطراف کی‌یف، این جنگ را «پوچ» توصیف کرد و خواهان توقف سریع آن شد.

میخایلو پودلیاک، مشاور زلنسکی در صفحه توییترش نوشت: «در هنگام دیدار آنتونیوگوترش، راکت‌ها در مرکز شهر کی‌یف اصابت کردند. او دیروز در پشت میز دراز کرملین نشست و امروز در حوالی‌اش انفجار شد.»

خبرگزاری دولتی اوکراین‌انفورم می‌گوید که این راکت‌ها بر مناطق مسکونی اصابت کرده و به نقل از شهردار کی‌یف، مسئولین اوکراینی در حال جمع آوری اطلاعات در مورد تلفات احتمالی این راکت‌ها اند.

سرمنشی سازمان ملل در ادامه تلاش‌هایش برای پایان جنگ در اوکراین، پس از دیدار از مسکو روز پنجشنبه وارد کی‌یف شد.

او قبل از ملاقات با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، از منطقه بورودیانکا در بیرون از کی‌یف دیدار کرد؛ جایی که به گفته مقامات اوکراینی محل کشتار مردم ملکی توسط نیروهای روسی است. او قرار است از بوچا و ارپین نیز ببیند.

به نقل از خبرگزاری‌ها، گوترش جنگ روسیه در اوکراین را «پوچ» توصیف کرده گفت که راه‌اندازی جنگ در قرن ۲۱ غیرقابل قبول است. او گفت که سازمان ملل کمک‌های بشردوستانه خود به مردم اوکراین را وسعت خواهد بخشید و به خروج غیرنظامیان از مناطق درگیری کمک خواهد کرد.

او پس از دیدار با زلنسکی، وضعیت شهر ماریوپول را «بشدت بحران زده» توصیف نمود که «صدها غیرنظامی به کمک های اولیه نیاز دارند.» او در صحبت با خبرنگاران گفت که باید «راهی برای بیرون شدن مردم از این شهر که قیامت در آن برپا است، پیدا شود.»

خبرها
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید