عبدالله عبدالله بعد از هشت ماه "حصر خانگی" به خارج از افغانستان سفر کرد

شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۰

عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای مصالحه ملی افغانستان، برای نخستین بار پس از به‌قدرت رسیدن طالبان به خارج از کشور رفت.

بیش از هشت ماه می‌شود که آقای عبدالله در کابل است و گزارشهایی از حصر خانگی او منتشر شده بود.

عبدالله عبدالله درباره گزارش‌ها از حصر خانگی خود چیزی نگفته است.

آقای عبدالله روز شنبه با فرستادن پیام تبریک عید فطر در صفحه توییترش نوشت:" در روزهای پرمیمنت عید امسال به دلیل مسافرت شخصی برای چند روز بیرون از کشور می‌باشیم."

هرچند آقای عبدر باره مقصد سفر خود چیزی ننوشته اما گفته می‌شود که خانواده‌اش در هند است و ممکن است که آقای عبدالله به دیدن خانواده خود به این کشور رفته باشد.

واکنش به حملات اخیر
داکتر عبدالله با اشاره به حملات خونین روزهای اخیر اظهار امیدواری کرد که امسال مردم روزهای عید فطر را در آرامش و‌ خوشی با خانواده‌ و دوستان خود تجلیل کنند.
رئیس پیشین شورای مصالحه ملی برای جلوگیری از جنگ‌های داخلی بر ایجاد حکومت فراگیر تاکید کرده و افزوده که اکثریت مردم افغانستان همین توقع دارد.
آقای عبدالله گفت که حق تعیین سرنوشت توسط مردم به ثبات سیاسی کمک می‌کند و امیدوار است با اتکا به ارزش‌های اسلامی، عدالت اجتماعی، مشارکت عادلانه‌ی سیاسی و اراده‌ی مردم، چشم‌انداز روشنی را برای آینده‌ی افغانستان ترسیم شود.

او در ادامه پیام خود آورده است: "با عبور از بحران‌‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی زمینه را برای شکل‌گیری نهادهای ملی، مشارکت سیاسی و زندگی مسالمت‌آمیز در پناه قانون فراهم کنیم."

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید