نماینده امریکا از کار روی راه‌های برخورد با بی عدالتی علیه هزاره‌ها خبر داد

۱۴۰۱/۲/۱۲

رینا امیری، نماینده امریکا در امور زنان افغان می‌گوید که با فعالان و چهره‌های شاخص هزاره در باره چالش‌های هزاره‌ها در افغانستان صحبت کرده است.

نماینده امریکا قرار است با آنها روی راه‌های رسیدگی به بی‌عدالتی علیه هزاره‌ها و دیگر افراد آسیب پذیر در افغانستان کار کند.

با راه افتادن موج جدید حملات هدفمند تروریستی علیه هزاره‌ها و شیعیان در افغانستان، کنشگران افغان با انتشار چندین نامه سرگشاده و کمپاین‌های اعتراضی‌ در شبکه‌های اجتماعی خواستار حمایت از هزاره‌ها در برابر کشتار هدفمند شده اند. آنها می‌گویند که این حملات مصداق نسل کشی در افغانستان است.

در این مورد رینا امیری در صفحه توییترش نوشت: «بحث‌های مفیدی با کنشگران و چهره‌های شاخص هزاره در مورد مشکلات مردم شان مانند مسائل امنیتی، حق مالکیت و توزیع عادلانه کمک‌های بشردوستانه داشتم.»

او افزود: «ما با آنها روی شناسایی تدابیری برای رسیدگی به بی‌عدالتی‌ها در حق هزاره‌ها و دیگر افغان‌های آسیب‌پذیر کار خواهیم کرد.»

پیش از این خانم امیری در دیدار با مقامات کشورهای اسکاندیناوی خواستار اعمال فشار عمومی بر طالبان برای حفاظت از اقلیت‌های قومی و مذهبی در افغانستان شده بود.