باشندگان کابل: طالبان، زنان را در مسیرها تلاشی و از مسافران تذکره می‌خواهند

۱۴۰۱/۲/۱۷

شماری از باشندگان کابل به افغانستان اینترنشنال می‌گویند طالبان در برخی مناطق زنان را از موترها پیاده و کیف آن‌ها را تلاشی می‌کنند.

آنان همچنین می‌گویند طالبان در اکثر موارد مسافرین را مجبور می‌کنند تذکره‌شان را نشان دهند تا بدانند چه کسی از پنجشیر است.

آن‌ها می‌گویند که افراد وابسته به طالبان در ایست‌های بازرسی، موترها را متوقف کرده و می‌پرسند که آیا کسی در بین آن‌ها از پنجشیر و یا اوزبیک‌تبار است یا خیر؟

یکی از این شاهدان به افغانستان اینترنشنال گفت پس از این که طالبان راننده موتر سواری آن‌ها را پیاده کردند از او تذکره خواستند. به گفته او، پس از این که راننده گفت تذکره‌اش در خانه مانده طالبان او را نگه داشتند و بقیه را اجازه دادند بروند.

طالبان پیش از این تلاشی خانه به خانه را زیر نام عملیات جستجوی «اختطاف کنندگان، دزدان و غارتگران» در کابل و شهرهای دیگر انجام دادند.

اما اخیرا گزارش‌های متعددی از توقیف موترهای شهری و تلاشی شهروندان توسط طالبان گزارش شده است.

موارد دیگری نیز گزارش شده که طالبان در پسته‌های امنیتی در کابل و سایر ولایات مردم را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.

رسانه‌های محلی پیش از این گزارش داده بودند که در نتیجه تیراندازی‌هایی که عمدتا از پوسته‌های تلاشی طالبان در ننگرهار صورت گرفته، پنج نفر کشته شدند.

در کابل نیز گزارش شده که چندین نفر تا حالا در اثر تیراندازی از داخل پوسته‌های امنیتی طالبان، جان خود را از دست داده‌اند.

جهان‌نما
خبرها
دیدگاه

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید