منابع محلی به افغانستان اینترنشنال می‌گویند که صبح روزشنبه نیرو‌های جبهه مقاومت ولسوالی‌های آبشار و درهٔ پنجشیر را ترک کرده و به قرارگاه‌های خود در کوه‌های هندوکش رفته‌اند.

همزمان، درگیری‌ها در منطقه «رویدره» ولسوالی شتل آغاز شده و دو طرف از سلاح‌های سبک و سنگین استفاده می‌کنند

منابع می‌گویند که طالبان در ولسوالی دره ایست‌های متعدد بازرسی ایجاد کرده‌اند و نیرو‌های بیشتر این گروه در منطقه مستقر شده است.

با این حال، سخنگوی طالبان ادعای جبهه مقاومت در مورد درگیری و پاک‌سازی شماری از ولسوالی‌های ولایت پنجشیر و تخار را تکذیب کرد.

ذبیح‌الله مجاهد، در توییتی نوشت: "در پنجشیر، تخار و سایر ساحات هیچ رویداد نظامی رخ نداده است."

جبهه مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود، شب گذشته از آغاز عملیات بهاری این جبهه علیه طالبان در پنجشیر خبر داد.

جبهه مقاومت جمعه شب ادعا کرده بود که ولسوالی دره و بخش‌هایی وسیعی از ولسوالی‌های عبدالله‌خیل و آبشار ولایت پنجشیر را از کنترل طالبان خارج کرده است.

سخنگوی طالبان با تکذیب درگیری‌ها گفت که "هزاران تن از نیروهای مجهز" این گروه در ولایت‌های پنجشیر، تخار و سایر مناطق حضور دارند و "به دشمن مجال تحرکات منفی داده نخواهد شد."

پیش از این ادعاهایی نیز در مورد دست به دست شدن بخش‌هایی وسیعی از ولسوالی ورسج ولایت تخار میان نیروهای جبهه مقاومت و طالبان منتشر شده بود.

صبغت احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت دیروز جمعه گفت که رهبری جنگ در پنجشیر را خالد امیری به عهده دارد و تمام مناطق ولسوالی‌های عبدالله‌خیل و آبشار به‌جز مراکز آن‌ها به دست جبهه مقاومت افتاده است.

با آغاز درگیری‌ها در ولسوالی‌های دره و آبشار پنجشیر، آنتن‌های مخابراتی در این دو ولسوالی قطع و امکان دسترسی به اطلاعات محدود شد.

بر اساس گزارش‌های منابع محلی، دست‌کم یک نفر از نیرو‌های جبهه مقاومت ملی کشته و چهار تن دیگر در این درگیری‌ها زخمی شده‌اند.

سخنگوی جبهه مقاومت ملی ادعا کرده است که در این درگیری‌ها ۱۳ تن از نیروهای طالبان کشته و پنج موتر زرهی این گروه در اثر درگیری‌ها منهدم شده‌ است.

روز جمعه، منابع معتبر به افغانستان اینترنشنال گفتند که ولسوالی دره ولایت پنجشیر به دست نیرو‌های جبهه مقاومت ملی افتاده است.

در نوار صوتی که از خالد امیری، یکی از فرماندهان جبهه مقاومت به افغانستان اینترنشنال رسیده است او به زیردستانش می‌گوید طالبانی که قصد تسلیم شدن دارند را نکشند و در مسیر مشخص رهنمایی کنند.