زوج هندی از پسرشان به خاطر به دنیا نیاوردن فرزند در محکمه شکایت کرد

۱۴۰۱/۲/۲۲

زوجی در ایالت اوتراکند در شمال هند از پسر و عروس‌شان به دلیل این که بعد از ۶ سال ازدواج به آنها نواسه به دنیا نیاورده‌‌اند، شکایت کرد.

سنجیف و سادانا پراساد می‌گویند که اگر پسر و عروس شان در مدت یک سال فرزندی به دنیا نیاورند، خواهان غرامتی به ارزش ۶۰۰ و ۵۰ هزار دالر می‌شوند.

آنان می‌گویند که پس‌انداز خود را صرف بزرگ کردن پسرشان کردند، هزینه آموزش پیلوتی او را پرداخته و مراسم عروسی مجللی برای پسرشان برگزار کردند اما اکنون پسر این خانواده هندی از آوردن فرزند امتناع می‌رزد.

این شکایت بسیار غیرمعمول به علت آنچه سنجیف و سادانا «آزار و اذیت روانی» توصیف کرده اند، در دادگاه ثبت شده است.

آقای پراساد گفت که تمام پس‌انداز خود را خرج پسرش کرد و او را در سال ۲۰۰۶ برای آموزش پیلوتی با هزینه ۶۵ هزار دالر به ایالات متحده فرستاد.

به گزارش تایمز آف ایندیا، او در سال ۲۰۰۷ به هند باز گشت، اما شغل خود را از دست داد و خانواده‌اش مجبور شدند بیش از ۲ سال از او حمایت مالی کنند.

پسر این زوج، شری ساگر ۳۵ ساله، سرانجام به‌عنوان پیلوت مشغول به کار شد.

والدین شری می‌گویند در سال ۲۰۱۶ ازدواج او را با شوبانگی سینها که اکنون ۳۱ ساله است ترتیب دادند؛ به این امید که در دوران بازنشستگی خود «نواسه‌ای برای وقت گذرانی» داشته باشند.

این والدین می‌گویند که هزینه محفل عروسی در یک هوتل پنج ستاره، یک موتر لوکس به ارزش ۸۰ هزار دالر و مصرف ماه عسل در خارج از کشور را برای پسرشان پرداخت کردند.

سنجیف گفت: «پسرم ۶ سال است که ازدواج کرده است اما آنها هنوز قصد بچه‌دار شدن را ندارند. حداقل اگر نواسه‌ای داشته باشیم که با او وقت بگذرانیم، دردمان قابل تحمل می‌شود.»

وکیل این زوج می‌گوید که پدر و مادر شری ساگر غرامت را «به دلیل ظلم روانی» مطالبه کرده‌اند.

او گفت: «این آرزوی هر پدر و مادری است که پدربزرگ و مادربزرگ شوند. آنها سال‌ها منتظر این فرصت بوده اند.»
انتظار می‌رود که به دادخواست این زوج در ۱۷ می از سوی دادگاه رسیدگی شود.