وزیر خارجه روسیه می‌گوید کشورش در برابر "جنگ ترکیبی کامل غرب" ائتلاف جدیدی تشکیل می‌دهد

۱۴۰۱/۲/۲۵

وزیر امور خارجه روسیه گفته است که مسکو هدف "جنگ ترکیبی کامل" غرب قرار گرفته، اما با ایجاد ائتلاف عمیق‌تر با چین، هند و دیگران، در برابر تحریم‌ها مقاومت خواهد کرد.

سرگئی لاوروف گفت پیش‌بینی اینکه این جنگ چقدر طول می‌کشد سخت است، اما عواقب آن را همه بدون استثنا احساس خواهند کرد.

آقای لاوروف در هشتادمین روز حمله روسیه به اوکراین گفت که مسکو در تلاش برای کاهش آسیب‌های تحریم غرب بر اقتصاد خود و ایجاد بازارهای جدید در جاهای دیگر است.

وزیر خارجه روسیه از تحریم‌ها که شامل مصادره نزدیک به نیمی از ۶۴۰ میلیارد دالر ذخایر خارجی روسیه می‌شود، به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه هیچ‌کس در برابر سلب مالکیت و «دزدی دریایی دولتی» در امان نیست نام برد.

شماری از کشورهای اروپایی به عنوان بخشی از اقدامات برای مصادره دارایی‌های روسیه، تعدادی از کشتی‌های مرتبط با حکومت این کشور را توقیف کرده‌اند.

آقای لاوروف با اشاره به تحریم‌های غرب بر روسیه از نیاز کشورها به کاهش اتکای اقتصادی به امریکا و متحدانش حرف زده است.

او بدون اشاره شواهد گفت: "نه تنها روسیه، بلکه بسیاری دیگر نیز وابستگی به دالر امریکا، فناوری و بازارهای غربی را کاهش می‌دهند."

آقای لاوروف افزود که تلاش‌های غرب برای منزوی کردن روسیه محکوم به شکست است. او گفت روابط روسیه با چین بهترین رابطه‌ای بود که مسکو تا به حال داشته است و کشورش در حال ایجاد یک مشارکت استراتژیک مهم با هند است.

وزیر خارجه روسیه به تازگی از سفر خود به خاورمیانه به اهمیت روابط با مصر، الجزایر و کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین آسیا، افریقا و امریکای لاتین اشاره کرد.

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید