عمران خان می‌گوید که جانش در خطر است

۱۴۰۱/۲/۲۵

عمران خان، نخست وزیر پیشین پاکستان در یک راهپیمایی طرفدارانش در فیصل آباد پاکستان، بدون اشاره به فرد یا گروهی خاص گفت که احتمال قتل وی وجود دارد.

عمران خان از طرفدارانش خواست که در صورت کشته شدنش، پیگیر خون او در دادگاه باشند.

به نقل از روزنامه دان، رئیس حزب تحریک انصاف گفت: «من با شناختی که از تاریخ پاکستان دارم، یک پیام ویدیویی ضبط کرده‌ام. نظام قضایی ما جنایتکاران قدرتمند را دستگیر کرده نمی‌تواند. پس اگر اتفاقی برایم افتاد، ملت انتقام خونم را بگیرد.»

او در ادامه به طرفدارانش گفت که در این ویدیو از کسانی نام گرفته است و از آنها خواست که «آنان را به دادگاه بکشانند تا برای اولین بار این اشخاص قدرتمند طعم قانون را
بچشند.»

عمران خان توسط رای عدم اعتماد نمایندگان مخالف در پارلمان پاکستان از سمتش برکنار شد. او به طور پیوسته ایالات متحده و احزاب مخالف را به توطئه چینی برای بر انداختن حکومتش متهم می‌کند.

همچنان، او به طور غیرمستقیم ارتش پاکستان را متهم کرده است که با احزاب مخالف
همدست شده بود.

پس از سفر عمران خان به مسکو همزمان با تهاجم نیروهای روسی به اوکراین، جنرال قمر باجوه، رئیس ارتش پاکستان از رویکرد حکومت عمران خان به تهاجم روسیه به اوکراین انتقاد کرد و این حمله را محکوم کرد.این در حالی بود که عمران خان به رغم درخواست امریکا از محکوم کردن حمله روسیه پرهیز کرده بود.

نخست وزیر پیشین پاکستان در این سخنرانی در باره سفر عنقریب بلاول بوتو، وزیر خارجه جدید پاکستان به واشنگتن گفت که امریکا از حکومت جدید می‌خواهد تا «منافع هند را در نظر بگیرد، قضایای کشمیر و فلسطین را فراموش کند و از داد و ستد تجاری با روسیه و ایران خودداری کند.»

خبرها
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید