جنرال‌های بلندپایه امریکایی و روسی اولین بار پس از آغاز جنگ اوکراین صحبت کردند

۱۴۰۱/۲/۲۹

پنتاگون می‌گوید که جنرال میلی، لوی درستیز ارتش امریکا با همتای روسی‌اش، والری گراسیموف در باره «مسائل امنیتی» از جمله اوکراین، صحبت تیلفونی کردند.

جزییات این گفتگو نشر نشده، اما یک فرمانده ارشد امریکایی در اروپا امیدوار است که این صحبت سرآغاز حل دیپلوماتیک بحران اوکراین باشد.

به نقل از رویترز، سخنگوی جنرال میلی گفت: «مقامات نظامی ارشد دو کشور روی چندین موضوع امنیتی مرتبط صحبت کردند و توافق کردند که خطوط تماس را باز نگهدارند.» او افزود که بنا به رسم گذشته، «جزییات صحبت‌ها در اختیار رسانه‌ها قرار نخواهد گرفت.»

خبرگزاری دولتی ریانووستی به نقل از وزارت دفاع روسیه گزارش داده است که ۲ مقام ارشد روی اوکراین، در کنار دیگر موضوعات «مورد علاقه» صحبت کردند.

جنرال تاد ولترز، فرمانده نیروهای امریکایی مستقر در اروپا ابراز امیدواری کرده است که تماس میلی و گراسیموف، گامی در مسیر حل دیپلوماتیک بحران اوکراین باشد.

پیش از این لوید آستین، وزیر دفاع امریکا در ۱۳ می، برای اولین‌ بار پس از حمله روسیه به اوکراین، با سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفتگوی تلیفونی کرد. در این گفتگو وزیر دفاع امریکا خواستار آتش‌بس فوری در اوکراین شده بود.

آقای آستین از زمان شروع جنگ، چندین‌بار تلاش کرد تا با آقای شویگو گفتگو کند، اما مسکو علاقه‌ای نشان نداده بود.

خبر ورزشی
دیدگاه
نگاه روز

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید