"فرسایش" نیروهای روسیه در اوکراین؛ مسکو راه ورود افراد بالای ۴۰ سال به ارتش را هموار کرد

۱۴۰۱/۲/۳۰

پارلمان روسیه روز جمعه اعلام کرد که در حال بررسی لایحه‌ای است که به روس‌های بالای ۴۰ سال و خارجی‌های بالای ۳۰ سال اجازه می‌دهد وارد ارتش این کشور شوند.

در حال حاضر فقط شهروندان ۱۸ تا ۴۰ ساله روسیه و خارجی‌های ۱۸ تا ۳۰ ساله می‌توانند با ارتش این کشور قرارداد ببندند.

در سایت مجلس دومای روسیه گفته شده است که این اقدام ارتش را قادر می‌کند تا از مهارت‌های حرفه‌ای‌های مسن‌تر استفاده کند.

در بیانیه دوما آمده است: "برای استفاده از سلاح‌های با دقت بالا، استفاده از سلاح‌ها و تجهیزات نظامی، به متخصصان بسیار حرفه‌ای نیاز است. تجربه نشان می‌دهد که آنها در سن ۴۰ تا ۴۵ سالگی چنین می‌شوند."

روسیه در جنگ ۸۶ روزه، که در آن اوکراین عملاً همه جمعیت مردان بالغ خود را بسیج کرده، شکست‌های بزرگ و تلفات سنگینی را متحمل شده است. مسکو با وجود کنترل کامل بر ویرانه‌های بندر ماریوپل، از هدف خود برای تصرف همه منطقه دونباس در شرق اوکراین فاصله دارد.

جنرال بن هاجز، فرمانده سابق نیروهای امریکا در اروپا به رویترز گفت: "روشن است که روس‌ها با مشکل برخورده‌اند. این آخرین تلاش برای رسیدگی به کمبود نیروی انسانی بدون هشدار دادن به جمعیت خود است. اما برای کرملین پوشاندن شکست در اوکراین روز به روز دشوارتر می‌شود."

جک واتلینگ، متخصص جنگ زمینی در اندیشکده امنیتی و دفاعی بریتانیا نیز گفت که ارتش روسیه با کمبود پیاده نظام رو به‌روست.

او گفت: "اگر روسیه می‌خواهد موقعیت خود را در میدان جنگ بهبود بخشد، نیاز به واحدهای جدید دارد. این یک روند کند و پیچیده خواهد بود، اما می‌تواند با بسیج افراد دارای مهارت و تجربه نظامی تسریع شود."

دوما می‌گوید که قانون پیشنهادی همچنین استخدام پزشکان غیرنظامی، مهندسان و متخصصان عملیات و ارتباطات را آسان تر می‌کند.

این در حالی است، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز جمعه گفت که روسیه در پاسخ به افزایش تهدیدات در مرزهای غربی خود به‌دلیل درخواست عضویت فنلند و سویدن در ناتو، ۱۲ واحد نظامی در این منطقه ایجاد می‌کند.

دیدگاه
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید