کنگره آمریکا بسته جدید کمک ۴۰ میلیارد دالری به اوکراین را به تصویب نهایی رساند

۱۴۰۱/۲/۳۰

با تصویب نهایی سنا، کنگره آمریکا بسته جدید کمک ۴۰ میلیارد دالری به اوکراین را به تصویب رساند و آن را برای امضا به جو بایدن ارائه کرد.

در صورتی که جو بایدن این طرح را امضا کند، مجموع کمک‌های آمریکا به اوکراین از زمان آغاز جنگ به ۵۰ میلیارد دالر خواهد رسید.

سنای آمریکا روز پنج‌شنبه این طرح را، که بزرگ‌ترین کمک آمریکا به اوکراین به شمار می‌آید، با ۸۶ رای موافق و ۱۱ رای مخالف به تصویب رساند که تمام آرای مخالف متعلق به جمهوری‌خواهان بود.

هفته گذشته، مجلس نمایندگان آمریکا با ۳۶۸ رای موافق و ۵۷ رای مخالف طرح کمک ۴۰ میلیارد دالری به اوکراین را تصویب کرده بود، اما تصویب آن در سنا به دلیل مخالفت یکی از نمایندگان جمهوری‌خواه با رای‌گیری فوری این طرح با تاخیر همراه شد.

پیش‌تر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد کمک ۳۳ میلیارد دالری به اوکراین را ارائه کرده بود، اما نمایندگان کنگره خواستار افزایش این میزان شده بودند.

رئیس جمهور آمریکا در پیامی با تقدیر از حمایت دو حزب کنگره از این طرح گفت: «تصویب این طرح این پیام را به جهان می‌فرستد که مردم آمریکا در کنار مردم شجاع اوکراین برای دفاع از آزادی و دموکراسی ایستاده‌اند.»

طرح کمک جدید شامل شش میلیارد دالر کمک امنیتی از جمله آموزش نظامی، تجهیزات و تسلیحات، ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برای جایگزین کردن ذخیره تجهیزات ارسالی به اوکراین و سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون دالر برای فعالیت‌های فرماندهی مرکزی اروپا است.

این طرح همچنین شامل پنج میلیارد دالر کمک برای مقابله با بحران غذا و ۹ میلیارد دالر کمک اقتصادی به اوکراین می‌شود.

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید