حزب کارگر پیروز انتخابات استرالیا شد

۱۴۰۱/۲/۳۱

اپوزیسیون در انتخابات سرتاسری استرالیا پیروز شد. پیروزی حزب کارگر در روز شنبه، به نزدیک به یک دهه حکومت محافظه‌کار پایان داد. آنتونی آلبانیز، رهبر حزب کارگر سی‌و‌یکمین نخست‌وزیر کشورش خواهد بود.

او پس از پیروزی در یک سخنرانی به حامیانش گفت «وحدت و خوش‌بینی» را ترویج می‌کند.

آنتونی آلبانیز، رهبر حزب کارگر در یک سخنرانی در سیدنی به حامیان خود وعده داد در مورد تغییرات اقلیم، حقوق افراد بومی و افزایش دستمزدها اقدام می‌کند. او گفت: می‌خواهم وحدت و خوش‌بینی را ترویج کنم، نه ترس و تفرقه را.»

مشخص نیست حزب کارگر صاحب کرسی‌های کافی در پارلمان استرالیا برای تشکیل دولت خود شده است یا به حمایت گروه‌های مستقل و احزاب کوچک نیاز دارد.

بیش از ۱۷ میلیون استرالیایی واجد شرایط رای دادن در انتخابات شرکت کردند. تخمین زده می‌شود که حدود یک سوم رای‌دهندگان از هیچ یک از دو حزب اصلی حمایت نکردند. به گزارش شبکه خبری ای‌بی‌سی، تحلیلگران گفته‌اند که قانون‌گذاران خارج از دو حزب عمده به دنبال اقدام در زمینه تغییرات اقلیمی و یکپارچگی در سیاست هستند و می‌توانند قدرت قابل‌توجهی در پارلمان جدید داشته باشند.

اسکات موریسون، رهبر حزب محافظه‌کار در سخنرانی خود در جمع نامزدان انتخابات حزبی در سیدنی شکست را پذیرفت و گفت که به پیروزی در انتخابات بعدی چشم دوخته است.

براساس قانون، شرکت در انتخابات استرالیا برای افراد بالاتر از ۱۸ سال اجباری است. کسانی که در انتخابات شرکت نکنند، ۲۰۰ دالر استرالیایی جریمه خواهند شد.

دیدگاه
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید