جبهه مقاومت از "کشته شدن ۲۰ عضو گروه طالبان" در حصارک پنجشیر خبر داد

۱۴۰۱/۳/۱

علی میثم نظری، مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی می‌گوید که در ضد حمله نیروهای این جبهه در حصارک پنجشیر ۲۰ عضو طالبان کشته شده‌اند.

ابوبکر صدیقی، سخنگوی والی طالبان در پنجشیر درگیری در حصارک را به عنوان "شلیک‌های پراکنده" تایید اما کشته شدن اعضای این گروه را تکذیب کرد.

منابع محلی در پنجشیر با تایید وقوع این درگیری‌ها در درهٔ حصارک این ولایت، می‌گویند که صبح روز یک‌شنبه ۱ جوزا، طالبان تهاجم گسترده‌ای را بر نیرو‌های مقاومت مستقر در ارتفاعات درۀ حصارک راه‌اندازی کردند.

یک منبع در پنجشیر در گفتگو با افغانستان اینترنشنال، کشته و زخمی شدن شماری از جنگجویان طالبان را تایید کرد. او اما رقم دقیق تلفات طالبان را مشخص نکرد.

به گفته این منبع، در حال حاضر جنگ به خاطر انتقال زخمی‌های طالبان به طور موقت متوقف شده است.

سخنگوی والی طالبان در پنجشیر به افغانستان اینترنشنال گفت که شلیک‌های پراکنده در درهٔ حصارک وجود داشته اما تلفاتی در پی نداشته است.

مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی در توییتی نوشت که نیرو‌های این جبهه طالبان را با ضد حمله عقب زده است و دست‌کم ۲۰ جنگجوی طالب در این درگیری کشته شده‌اند.

با شدت گرفتن درگیری‌ها در پنجشیر، ملا یعقوب، سرپرست وزارت دفاع طالبان برای بررسی وضعیت امنیتی به این ولایت سفر کرد.

هفته گذشته نیز فرمانده قوای هوایی طالبان که به پنجشیر سفر کرده بود از مردم این ولایت خواست که به «خاطر منافع دیگران نباید خود را بکشند.»

در هفته‌های اخیر، ولایت‌های شمالی افغانستان به ویژه پنجشیر، تخار و بغلان شاهد درگیری‌های سنگین میان جبهه مقاومت ملی و طالبان بوده است.

جهان‌نما
خبرها
نوای همسایه

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید