حکومت پاکستان از ترس طرفداران عمران خان، ارتش را برای محافظت از اماکن دولتی فراخواند

۱۴۰۱/۳/۵

همزمان با ورود کاروان هواداران عمران خان به اسلام آباد، حکومت پاکستان از ارتش این کشور خواست تا محافظت از «منطقه سرخ» پایتخت را به عهده بگیرد که در آن اماکن مهم دولتی، مانند اقامتگاه رئیس جمهور و نخست وزیر پاکستان واقع شده است.

وزارت داخله پاکستان در بیانیه‌ای از ارتش خواسته است تا «نظم و قانون» را در اسلام آباد تامین کند.

به نقل از روزنامه اکسپرس تریبون، صدراعظم پیشین پاکستان از هواداران خود خواسته است تا در «دی چوک» اسلام آباد اجتماع کنند که در نزدیک اماکن مهمی چون پارلمان، اقامتگاه رئیس جمهور و دادگاه عالی پاکستان موقعیت دارد.

عمران خان وعده داده است که «سیل از مردم» را به آنجا بیاورد. پولیس پاکستان گفته است که جلو ورود معترضین به منطقه سرخ را خواهد گرفت.

حکومت شهباز نیز تاکید کرده است که جلو این کاروان «هرج مرج و نفاق ملی» را خواهدگرفت.

دادگاه عالی پاکستان در یک نشست اضطراری در بعد از ظهر چهارشنبه، به هواداران عمران خان اجازه راهپیمایی در اطراف شهر اسلام آباد را داد.

عمران خان ماه گذشته با رای عدم اعتماد پارلمان قدرت را از دست داد. او ایالات متحده را متهم می‌کند که در پشت «توطئه برکناری» اش قرار داشت.

او از هوادارانش خواسته است که در خیابان‌های اسلام آباد تحصن کنند و اعتراضات خود را تا زمان انحلال حکومت ایتلافی شهباز شریف و اعلام زمان انتخابات جدید ادامه دهند.

یکی از معترصان به خبرگزاری فرانس پرس گفت: «ما به عمران خان رای دادیم اما قدرت‌های خارجی او را برکنار کردند. ما جلو این بی عدالتی را خواهیم گرفت.»

وزیر داخله پاکستان می‌گوید که تا حال ۱۷۰۰ نفر از هواداران عمران خان دستگیری شده اند. او معترضین را متهم کرد که قصد حمل اسلحه در جریان راهپیمایی در اسلام آباد را دارند.

دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید