عمران خان به دولت پاکستان ضرب‌الاجل ۶ روزه تعیین کرد که زمان برگزاری انتخابات را اعلام کند

۱۴۰۱/۳/۵

عمران خان، نخست‌ وزیر پیشین پاکستان به دولت این کشور ضرب‌الاجل شش روزه تعیین کرد که زمان برگزاری انتخابات را مشخص کند.

آقای خان در یک سخنرانی پر شور در میان هوادارانش در اسلام‌آباد هشدار داد که اگر در این مدت، زمان برگزاری انتخابات مشخص نشود، "کل ملت" را به پایتخت خواهد کشاند.

روزنامه پاکستانی اکسپرس تریبون گزارش داده است که نخست‌ وزیر برکنار شده پاکستان گفته است که به دولت ائتلافی فرصت کافی برای برگزاری انتخابات عمومی در ماه جون داده است. این روزنامه به نقل از عمران خان نوشته است که: "وظیفه من این است که ملت را متحد کنم."

عمران خان از کسانی که به قول خودش "علیه دولت وارداتی" متحد شده‌اند، سپاس‌گزاری کرد.

حزب تحریک انصاف پاکستان که عمران خان از ریاست آن را به عهده دارد، در روزهای گذشته موجی از اعتراضات ضد دولتی را سازمان‌دهی کرده است.

عمران خان با لحنی سرشار از اطمینان خاطر به دولت پاکستان هشدار داد که اگر خواست‌هایش برآورده نشود، دو میلیون نفر را در پایتخت این کشور جمع خواهد کرد.

آقای خان حدود یک ماه پیش از سوی پارلمان این کشور از سمت نخست‌ وزیری پاکستان برکنار شد. او قبلا ادعا کرده بود که ایالات متحده امریکا قصد دارد با توطئه او را کنار بزند.

روز چهارشنبه، ۴ جوزا حامیان حزب تحریک انصاف برای نشان دادن حمایت‌شان از صدراعظم پیشین این کشور به سوی اسلام‌آباد حرکت کردند.

نخست‌ وزیر پیشین پاکستان از هوادارانش خواسته است که در خیابان‌های اسلام‌آباد تحصن کنند و اعتراضات خود را تا زمان انحلال حکومت ایتلافی شهباز شریف و اعلام زمان انتخابات جدید ادامه دهند.

حزب تحریک انصاف قبلا در مناطق مختلف کراچی نیز دست به اعتراض زده بود. صدها حامی این حزب با به آتش کشیدن تایرها، شاهراه‌های کراچی را مسدود کرده بودند.

تحصن و اعتراضات حزب تحریک انصاف در کراچی بعد از فرمان عمران خان ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه، ۵ پایان یافت.

تازه‌ترین خبرها

خبرها
وادی رقابت
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید